Často kladené otázky

Zeptejte se nás na cokoliv! Jsme tu od toho, abychom Vám pomohli!

1. Jak bude vypadat text pátrací sms a text emailu? Jaké informace text obsahuje?

Na text pátrací SMS a emailu se podívejte ZDE

2. Jak dlouho od odeslání objednávky a zaplacení budou rozeslány pátrací sms?

Záleží na tom, jaký druh sms si objednáte. Máte dvě možnosti:

a) SMS LOKALIZOVANÁ PODLE MÍSTA BYDLIŠTĚ (doporučeno především v menších obcích)

Jde o levnější druh pátrací SMS s delší čekací dobou realizace, která však nepřesahuje 2 hodiny od objednání. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa bydliště do 14 hodin v pracovní den, budou pátrací SMS toho druhu rozeslány ještě v ten samý den. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa bydliště po 14. hodině v pracovní den, budou pátrací SMS odeslány následující pracovní den ráno. O objednání u mobilního operátora i o odeslání SMS budete informováni našimi detektivy. Kvůli efektivitě dopadu této služby doporučujeme objednávat v čase od neděle 20.00 hod do pátku 14.00 hod.

b) SMS LOKALIZOVANÁ PODLE MÍSTA VÝSKYTU (doporučeno především ve větších městech)

Jde o dražší druh pátrací SMS se zkrácenou dobou realizace a velmi přesně zacíleným pátracím radiusem. Tyto sms jsou velmi vhodné při pátrání ve velkých městech nebo při pátrání po kočičkách, kde je pro dobrý výsledek nutné precizní zacílení smsek i na desítky metrů. Lokalizační sms jsou rozesílány okamžitě - během několika málo minut, a to vždy v pracovních dnech od 9 do 16 hodin. O objednání u mobilního operátora i o odeslání SMS bude informováni našimi detektivy.

3. Jak dlouho od odeslání objednávky a zaplacení budou rozeslány pátrací emaily?

Pokud objednáte službu v době tzv. Vysílacího času (Po - Ne 9-20 hod.), bude tento email s pátracím letákem rozeslán do 10 minut na Vámi objednaný počet okresů (útulky, starostové, veterináři, služebny městské policie apod.) Pokud objednáte tuto službu mimo Vysílací čas, bude email rozeslán, jak jen to bude možné, jinak řečeno, jakmile se dostaneme po doručení Vaší objednávky k počítači. Ihned po realizaci služby o tom budete informováni do Vašeho emailu.

4. Jaké jsou vysílací časy Psího detektiva? Kdy jsou sms a emaily rozesílány?

Psí detektiv vysílá pátrací sms od PO do PÁ 9-16 hodin. Pátrací emailing je rozesílán od PO do NE 9-20 hodin. V této době se Vašemu případu věnuje naplno nejen Psí detektiv, ale také telefonní operátor. Během této doby je také nejpravděpodobnější, že zastihneme co nejvíce lidí u emailů či v terénu s mobilem. Emaily na rozdíl od sms rozesíláme v nutných případech i mimo vysílací časy. V akutních případech volejte na pohotovostní linku Psího detektiva: 602 74 09 74.

5. Garantujete mi, že mého ztraceného zvířecího miláčka naleznete?

Tým Psího detektiva dělá maximum, co je v jeho silách, aby Vám pomohl. Nemůžeme Vám ale garantovat, že Vašeho zvířecího miláčka skutečně nalezneme. Stejně tak Vám nemůžeme vrátit peníze v případě, že se Vaše zvířátko nenalezlo, jelikož naše služby již byly zrealizovány. Psí detektiv využívá neefektivnějších metod, jak ztracená zvířata nalézt, výsledek ale bohužel garantovat nelze. Z našich zkušeností ale vyplývá, že čím dříve začne majitel po ztraceném zvířátku pátrat, tím větší je šance na jeho nalezení. V prvních dvou dnech od ztráty je úspěšnost pátracích smsek 80%!

6. Jaký kontakt je uveden v pátracích sms a emailech? Na majitele ztraceného zvířete nebo na Psího detektiva?

Samozřejmě, že přímo na majitele. Ihned po rozeslání pátracích emailů či sms proto očekávejte, že se Vám začnou ozývat lidé, kteří Vašeho mazlíčka zahlédli či o něm mají nějaké informace. Sami si tímto způsobem mimo jiné zkontrolujete, že sms či emaily byly rozeslány. Pokud ale musíte být v práci nebo z jiných důvodů nemůžete mít telefon u sebe, vždy lze použít kontakt na nonstop linku Psího detektiva.

7. Jak velký a přesný je telefonní seznam, na který rozesíláte pátrací sms s fotkou?

Díky spolupráci s největším telefonním operátorem v ČR (O2 ) jsme schopni zasáhnout až 4 miliony osob! Jde samozřejmě pouze o ta telefonní čísla, která jsou aktuální a používaná.

8. Jak velký a přesný je seznam emailové databáze, na který rozesíláte pátrací email s fotkou?

Jediná databáze v ČR tohoto druhu obsahuje okolo 15 tisíc kontaktů. Jsou mezi nimi všechny důležité organizace, které mohou při hledání ztracených zvířat pomoci. Např: starostové, veterináři, myslivci, městští policisté, útulky, kynologické organizace a mnoho dalších. Naše databáze je pravidelně aktualizována tak, aby byly všechny kontakty správné.

9. Jak se dozvím, že byly pátrací sms skutečně rozeslány v danou dobu a v mnou vybrané lokalitě?

Kontrola je velice snadná. Můžete požádat Vaše blízké či sousedy, kteří používají daného telefonního operátora, zda by Vám pátrací sms ukázali.

10. Jak se dozvím, že byly pátrací emaily skutečně rozeslány do databáze?

Rádi Vám na vyžádání zašleme seznam firem a organizací, na které jsme rozeslali leták s fotkou Vašeho zvířecího miláčka. Vy jim můžete zatelefonovat nebo napsat a ověřit si, že email s letákem skutečně obdrželi.

11. V objednávce jsem zadal chybné údaje. Mohu je změnit?

Pozor! Pokud byly pátrací sms či emaily rozeslány, nelze již údaje měnit. Pokud si nejste jistí, zda již byly služby zrealizovány, okamžitě náš kontaktujte. Jestliže pátrací sms či emaily ještě nebyly rozeslány, kontaktujte nás na emailu: info@psidetektiv.cz nebo na tel: 602 74 09 74.

12. Jak rychle od objednání je realizována služba "Zapojení detektiva do pátrací činnosti přímo na místě ztráty"?

Okamžitě. Jakmile objednáte tuto službu,  okamžitě Vás budeme telefonicky kontaktovat. S psím detektivem se osobně domluvíte na nejlepším postupu (rozsah služeb, místo pátraní, postup apod.) Tato služba je jediná, která je hrazena v hotovosti až na místě pátrání.

13. Jak rychle je realizována služba "Zapojení dronu s termokamerou do pátrací činnosti"?

Jakmile objednáte tuto službu, co nejdříve Vás budeme telefonicky kontaktovat a poté se spojíme s pilotem dronu a domluvíme se na dalším postupu (čas vzletu, povětrnostní a klimatické podmínky v místě pátrání, rozsah plochy určené k pátraní ze vzduchu apod.)

14. Jak funguje program „Staň se psím detektivem“ a kdo se do něj může zapojit?

Psím detektivem se může stát každý z Vás. Je to velmi jednoduché - zaregistrujte se do programu Staň se psím detektivem a pomáhejte pátrat přes internet. Emailem budete pravidelně informováni o všech ztracených zvířatech ve Vašem okrese, ale také o nových příbězích nalezených psů a o dalších novinkách Psího detektiva. Pátrat nám pomůžete tak, že budete informace o ztracených zvířatech sdílet emailem a přes sociální sítě. Fotka zvířete, místo a popis okolností ztráty se tak velmi rychle dostanou k velkému počtu lidí a zvyšujeme tím pravděpodobnost, že ztraceného mazlíka někdo někde zahlédne. 

15. Vrátíte mi peníze v případě, že se můj mazlíček najde ještě před zrealizováním služeb Psího detektiva?

Pokud byla služba již zrealizována, nelze od smlouvy odstoupit. Pokud Vámi objednaná služba zrealizována nebyla a pokud ještě lze její realizaci zrušit, peníze Vám vrátíme. 

16. Mohu se stát členem občanského sdružení Psí detektiv?

Ano, společně s registrací do programu Staň se psím detektivem se můžete stát členy občanského sdružení Psí detektiv o.s.. Členství v občanském sdružení je stejně jako členské příspěvky naprosto dobrovolné. Výše ročního členského příspěvku je 500 Kč, ale znovu opakujeme, členský příspěvek je nepovinný. Pokud ho přesto chcete poslat, pošlete ho na číslo účtu o.s. 7554966028/5500. 

17. Proč je zpoplatněn i emailing na důležité organizace?

Naše databáze má 15.000 kontaktů. Její tvorbou se před spuštěním projektu zabývali 3 lidé zhruba 6 měsíců. Nově jsme pro své klienty také vytvořili databázi telefonních čísel na veterináře, starosty a útulky, kterým pátrací letáček posíláme do emailu i do mobilu. Aktualizace této databáze probíhá průběžně, ale každé tři měsíce proběhne generální aktualizace. Lidé, kteří databázi spravují, jsou studenti, kterým musíme za jejich práci honorář dát.

28. Nenašel jsem odpověď na svou otázku. Kam se mohu obrátit?

Neváhejte a kontaktujte nás na tel: 602 74 09 74 nebo na emailu: info@psidetektiv.cz

2. Služba "Pátrací SMS s fotkou zvířete"

Jakmile objednáte tuto službu, tak my Vám co nejdříve zavoláme a poté okamžitě tuto službu objednáváme u mobilního operátora O2.

Pátrací SMS s lokalizací podle místa bydliště (doporučeno především v pracovních dnech)

Jde o nejlevnější druh pátrací SMS s delší čekací dobou realizace, která však nepřesahuje 24 hodin od objednání. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa bydliště do 14 hodin v pracovní den, budou pátrací SMS toho druhu rozeslány tentýž pracovní den. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa bydliště po 14. hodině v pracovní den, budou pátrací SMS tohoto druhu odeslány následující pracovní den po 9. hodině. O objednání u mobilního operátora i o odeslání SMS Vás budeme informovat. Kvůli efektivitě dopadu této služby doporučujeme objednávat v čase od neděle 20.00 hod do pátku 14.00 hod.

Pátrací SMS s lokalizací podle místa výskytu (doporučeno především v pracovních dnech)

Jde o dražší druh pátrací SMS se zkrácenou dobou realizace. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa výskytu do 16 hodin v pracovní den, budou pátrací SMS toho druhu rozeslány takřka ihned nejpozději však do 3 hodin od objednání služby Psím detektivem u mobilního operátora. Pokud si objednáte službu pátrací SMS s lokalizací podle místa výskytu po 16. hodině v pracovní den, budou pátrací SMS tohoto druhu odeslány následující pracovní den po 9. hodině.O objednání u mobilního operátora i o odeslání SMS Vás budeme informovat. Kvůli efektivitě dopadu této služby doporučujeme objednávat v čase od neděle 20.00 hod do pátku 14.00 hod.

3. Služba "Zapojení detektiva do pátrací činnosti přímo na místě ztráty"

Jakmile objednáte tuto službu, bude Vás co nejdříve telefonicky kontaktovat Psí detektiv osobně. S ním se domluvíte na dalším postupu (rozsah služeb, místo pátraní, postup apod.) Tato služba je jediná, která je hrazena v hotovosti až na místě pátrání.

4. Služba "Zapojení dronu do pátrací činnosti"

Jakmile objednáte tuto službu, co nejdříve Vás budeme telefonicky kontaktovat a poté se spojíme s pilotem dronu a domluvíme se na dalším postupu (čas vzletu, povětrnostní a klimatické podmínky v místě pátrání, lokalita a rozsah plochy určené k pátraní ze vzduchu apod.)

Přihlášení: