Vaše příběhy
Zpět do všech příběhů

Tutu

Datum ztráty 24.03.2022
Datum nálezu 04.10.2022
Telefon 605080405
Odměna 1.000,- Kč
Jméno Tutu
Pohlaví Samice
Věk 1,5 roku
Okres Litoměřice
Kraj Ústecký
Plemeno 1 Kříženec
Barva 1 Černá
Barva 2
Velikost Malá - do 9kg

Tutu se našla jen kousek od místa, kde se ztratila. Ale až o spoustu měsíců později. Byla v rukou člověka, který se o ní staral nedobře a pod rukama této osoby umírají zvířátka, která měla tu smůlu, že přišla zrovna tam a ona je odchytla a uvěznila v absolutně nevyhovujících podmínkách. Zablešená, chudokrevná, špinavá, přeleželá z pobytu v stísněném prostoru (přepravka na ovoce zatížená cihlami) a vyděšená. Když mě kontaktovala paní, která bydlí nedaleko, že tam naší kočičku nejspíše viděla, neváhala jsem a vyrazila na cestu. Když jsem přišla do domu, kde se kočka měla údajně nacházet, byla jsem v šoku. Špína, neuvěřitelný zápach, odpadky a několik přepravek, ve kterých přechovávala živá zvířata.
Po nahlédnutí do několika přepravek jsem už přestávala doufat, že tam někde bude i tam moje kočička, ale nakonec, po nahlédnutí do té úplně poslední, kterou mi obyvatelka domu nejprve zkoušela zatajit, se z ní vykulila naše Tutu. Skočila mi do náruče a držela se mě jak klíště.
Případ jsme řešili s útulky, sociálkou i veterinární správou. Kočička je naštěstí již v pořádku, po několika vyšetřeních, odběrech, antibiotikách a odblešovací procedůře.
Vím, že příběh není stručný, ale věřím, že má smysl ho šířit dál, aby lidé nepřestávali věřit, že se zvířátko najde. Že se tohle vše může dít jen pár metrů od vašeho domu, téměř vám za zdí a vy o tom nemusíte mít absolutně žádné tušení.
Jsem neuvěřitelně vděčná paní sousedce, která nebyla lhostejná a kočičky si všimla a kontaktovala mě.
Tutu byla ztracená 4 měsíce. Neuvěřitelné, že zvádla přežít v takových podmínkách. Během jejího pobytu tam zemřely další dvě kočičky a čtyři novorozená koťátka, která za živa požraly krysy.
Bolí mě z toho srdce, že někdo v podstatě nevědomě toto způsobuje živým tvorům, protože je psychicky nemocný člověk a tamní úřady na toto nemají jak reagovat, protože na tohle je právo zatím bohužel stále krátké.

Diskuse Našel se Tutu

Přihlášení: