Vaše příběhy
Zpět do všech příběhů

Sisi

Datum ztráty 23.02.2023
Datum nálezu 02.03.2023
Telefon 602936501
Odměna 2.000,- Kč
Jméno Sisi
Pohlaví Samice
Věk 5 let
Okres Kladno
Kraj Středočeský
Plemeno 1 Evropská kočka 
Barva 1 tříbarevná
Barva 2
Velikost Malá - do 9kg

Nehoda a šance na nový život

Sisi se nikdy netoulala. Měla k dispozici dům, zahradu a vydávala se pravidelně lovit na louku sousedící s naším domem. Louka je ohraničená frekventovanou silnicí, kde si, protože bydlíme na samém okraji města, téměř nikdo s 50ti km/h limitem hlavu neláme. Z aut měla Sisi vždy respekt, silnici nepřebíhala a tak jsme se o ni nijak zvlášť nebáli.
Máme ji od kotěte a vyrostla v "bezúdržbovou" kočku, pro kterou týden naší dovolené při občasném doplnění misky kamarády, nebyl žádný problém. V sezóně chytala 2-3 myši denně, půldruhého metru vysoká zeď ohraničující zahradu pro ní byla legrace. Od sousedních zahrad a cizích lidí se ale držela dál, byla vychovaná a naučená neobtěžovat.
Hodně cestujeme a málokdy býváme celý víkend doma, takže nám život s nezávislým domácím mazlíčkem vyhovoval.

Pomalu končila zima a naše domácí idylka se měla změnit.

Jednoho pozdního večera Sisi po příjemně stráveném dni v teple obýváku slupla večeři a odběhla na svou pravidelnou obhlídku okolí.
Druhý den jsme vyráželi na 2 noci do hor, Sisi měla zajištěné jídlo a vytopenou garáž. Chtěli jsme jí ještě před cestou nakrmit, ale nepřišla na obvyklé zavolání a garáž zela prázdnotou. Ve spěchu před odjezdem jsme ještě prošli Sisinčiny obvyklé skrýše, usoudili, že se určitě ukáže a odjeli.
Návrat byl smutný. Sisi nás neuvítala, nikde stopa po její přítomnosti.
Byl zase večer, ještě studenější než ten, kdy jsme Sisi viděli naposled a začalo hustě sněžit. Když ji ani takhle nevlídné počasí nedostalo domů, začalo být jasné, že se stalo něco špatného.
Přišlo ráno a nic se nezměnilo. Začali jsme s regulérní pátrací akcí. Okruh kolem domu, který jsme pročesali, měl stovky metrů. Vyvěsili jsme první letáky. Veškerá snaha nepřinesla úspěch, začal nový týden a my objevili Psího detektiva. Poučeni úvodními radami a s obdivuhodně rychle zveřejněným inzerátem jsme získali novou naději.
Vyptávali jsme se, kde se dalo - na Městské policii, na místní veterině i chlapíků od technických služeb města. Minula další noc, mrzlo až praštělo a po Sisi ani památky. Ještě projít příkopy u obávané hlavní silnice, zvětšit rádius hledání, vylepit další letáky s odměnou. Opět bez úspěchu.
Minuly dva dny, kdy jsme se pomalu smiřovali s definitivní ztrátou Sisi. Do toho občas někdo zavolal, že kočku zahlédl, vždy ale evidentně jinou a jinde. Tlupy dětí z okolí vyrážely na pátrací výpravy s vidinou zajímavého příspěvku ke kapesnému. Na zahradě jsme vyvěsili čerstvou dekoraci - sáček z vysavače plný našeho pachu, který by kočka, pokud žije, měla zavětřit i na velkou vzdálenost.
Konečně se zlepšilo počasí, Sisi ztracená přesně týden. Bez velkých očekávání jsem se ráno vydal na louku, když mě hned za plotem překvapilo pronikavé zamňoukání. Sisi seděla na mezi hned za naší zdí a já měl pocit, že právě vidím ducha. Na první pohled nebyla v pořádku - srst od bahna, vyhublá a s ošklivě zraněnou nohou. V náručí jsem ji odnesl domů k misce vody a granulím. Levá zadní noha vypadala mimořádně zle. Kůže stržená až na šlachy, neovládala ani drápy, spíš se vlekla než chodila.
Následoval kolotoč veterinární pohotovosti, rentgen, sono, kapačky, injekce a příprava na operaci. Odpoledne už Sisi vyspávala narkózu ve svém pelíšku a my doufali, že z nejhoršího je venku. K zraněné noze měla ještě zlomeninu pánve - s velkou pravděpodobností následky autonehody. Pár dní se bojovalo o záchranu nohy, až přišel definitivní verdikt - amputace.
Tlapka už odumírala a zvýšená teplota signalizovala nastupující otravu.
Operace se odehrála v hodině dvanácté. Sisi během ní odcházela do kočičího nebe, ale podařilo se jí vrátit.
Pomalu to bude měsíc, co máme naši třínožku. Úspěšně nabírá síly, učí se najít balanc pro kočičí chůzi, pečuje o sebe, prospí celé noci dříve trávené kdovíkde a dobrá nálada, kterou k nám zase přinesla, se jí vrací.
Začíná jí nový život. Nebude stejný, ale určitě si ho ještě užije.

děkuji
D.Malík

Diskuse Našel se Sisi

Přihlášení: