Vaše příběhy
Zpět do všech příběhů

Ora

Datum ztráty 28.12.2021
Datum nálezu 29.12.2021
Telefon 603201985
Odměna NE
Jméno Ora
Pohlaví Samice
Věk 3 roky
Okres Frýdek-Místek
Kraj Moravskoslezský
Plemeno 1 Bernský salašnický pes
Barva 1 Trikolor
Barva 2
Velikost Velká - 18 a více kg

Dobrý den
chtěla bych Vám ještě jednou moc a moc poděkovat za pomoc a podporu, které se nám dostalo ve chvíli, kdy se naše Ora rozhodla jít se proběhnout v lese.
Byla na běžkovém výletě s mým manželem a kolem 15:30 (takže už se blížila tma) mu odběhla dopředu a zřejmě něco zavětřila a zamířila rovnou ze svahu do lesa. Obcházeli kopec Travný na Morávce a stalo se to ve chvíli kdy musel manžel dojít ještě docela kus k autu. Vydal se jí hledat a zapnul si trasovač na mobilu, aby věděl kde se to stalo. Samozřejmě ji nenašel. Ale to už volal mi a já využila Vašich služeb. Do tmy se jí nepodařilo přivolat, takže se vydal domu (cca 20 km daleko) a tu probdělou noc bych nikomu nepřála. Nebyl velký mráz, ale pršelo a v horách sněžilo. Ráno se vydal na cestu vybaven letáčky, které jsme si vytiskli díky Vašim stránkám. Podařilo se ji najít před polednem - potloukala se okolo cesty a pár lidí jí zahlédlo. Velké plusy Vaší pomoci - jednak, že jsem cítila opravdu z Vaší strany zájem o situaci - empatii - to mně povzbudilo a kromě sdílení na FB jsem ještě kontaktovala i známé z horské služby a lesníky - prostě mi přišlo, že čím víc lidí bude vědět, tím větší je šance na najití. Perfektně máte vše zpracované a uživatelský přátelské - ve stresu nemusíte ještě přemýšlet jestli postupujete dobře při zadávání na internetu.... Moje doporučení pro všechny - ty sms a maily mají smysl - neváhejte a pořiďte si rovnou rozšířené zadání...

Náš příběh měl dobrý konec, poučili jsme se a budeme se snažit předcházet takovéto situaci, ale do hlavy zvířete nevidíte a nikdy nevíte co ho napadne.
Přeju Vám vše dobré do nového roku, hodně šťastně skončených příběhů a děkuji za to že jste - vaše práce má smysl - díky.

Diskuse Našel se Ora

Přihlášení: