Vaše příběhy
Zpět do všech příběhů

Koláček - v novém domově Gabriel

Datum ztráty 20.08.2014
Datum nálezu 18.10.2014
Telefon 731285093
Odměna 3.000,- Kč
Jméno Koláček - v novém domově Gabriel
Pohlaví Samec
Věk 1 rok, kocourek šilhá a levé oko má nemocné
Okres Kladno
Kraj Středočeský
Plemeno 1 Kříženec
Barva 1 dlouhosrstá rezavá
Barva 2
Velikost Malá - do 9kg

Koláček je zpět u své paničky

Příjemné a pozitivní závěry příběhů se opravdu dějí a my se s Vámi o jeden tento krásný příběh chceme podělit !!

Šťastný odchyt zrzavého kocourka Koláčka!!

Koláček je kříženec sibiřské kočky, 1 rok starý, dlouhosrstý, hodně šilhá a má nemocné levé očičko. Ztratil se v Kladně v Polské ulici. Hana Smejkalová z Kočičí naděje, o.s se to dozvěděla začátkem října, když se opakovaně ptala, jak se Koláček má. Nová majitelka tvrdila, že se jí Koláček ztratil cca v půlce září. Do oznámení ztráty na fb hlásila jedna paní, že už dřív ho slyšela plakat. Na základě toho nová panička Koláčka přiznala, že se ztratil už o měsíc dřív, kolem 15. srpna, v novém domově byl zhruba pouze přes týden. Jeho nová panička ho nehledala a jeho útěk zatajila. V novém domově mu říkali Gabriel.

Koláček je hodně plachý, určitě se musel někde schovávat. Nikdy nebyl venku a nikdo nevěděl jestli zvládne sám venku přežít, když ani vůbec neznal okolí.
Poslední stopa byla taková, že občas plakal pod okny na terase Na Růžovém Poli blízko místa ztráty. Pavlína Mladá ze spolku Kočičí pohlazení, z.s. zadala ztrátu Koláčka do databáze Psího detektiva. Ihned se spustilo pátrání. Psí detektiv vytvořil pátrací letáčky, rozeslal do okolí ztráty pátrací SMS a také se pomocí e-mailů obeslal celý okres Kladno (veterináři, policie, obce, starostové, útulky,…) Byla potřeba lokalizace Koláčka, kde přesně se nachází, aby mohli lidé z Kočičího pohlazení, z.s. a z Kočičí naděje o.s. přijet a odchytit ho. Vzhledem k jeho plachosti to chtělo „profi“ odchyt.

Stopy z Kladna přicházely. Lidé dávali informace, že rezatého kocourka vídají. Vyjelo se tedy na akci odchyt Koláčka! Zachráněný kocourek byl sice rezavé barvy, ale Koláček to nebyl. Jednalo se o jiného kocourka, který na tom zdravotně moc dobře nebyl. Dostal jméno Luciášek a nyní je u pečovatelek, které mu poskytují vše, co potřebuje. Odchyt Koláčka tedy nebyl úspěšný, ale i tak se zachránila jedna další kočičí dušička.

V pátek 10.10 vyrazila skupinka hledačů do Kladna – bohužel bez úspěchu.
Letáky byly všechny pryč a lidé si mysleli, že zrzoun Luciášek byl kocour Koláček a že není třeba se již dál rozhlížet.
Proto se znovu udělal letákový výlep a přišla naprosto skvělá zpráva!! Zavolala jedna velice hodná paní, že zahlédla Koláčka přesně v místech, kde ho údajně dříve viděli i jiní lidé. Na smluvené místo, kde byl kocourek viděn se pravidelně kladla bašta, aby Koláček věděl, že na tomto místě bude mít vždy plnou misku !! Velký dík patří právě této paní, která si všimla letáčku a dle dohody kladla pravidelně jídlo na stejné místo. K potěšení všech bylo potvrzeno, že Koláček na smluvené místo opravdu chodí!! Popis na Koláčka opravdu seděl!!

Dne 18.10 (sobota ráno) se vyjelo na odchyt Koláčka. Povedlo se!! Paní Jitka z Prahy, která pomáhá s odchytem koček v Praze byla úspěšná a kocourka se jí povedlo chytit.

Když Pavlína Mladá z Kočičího pohlazení, z.s. promluvila na Koláčka jeho pravým jménem, tak nevěřícně koukal, odkud že jeho jméno zná ?? :-) Mňouknul na ni něžným šťastným hláskem. Uvelebil se v přepravce na kožešince a spinkal.

Koláčku, prožil sis v životě pekla už dost, tak měj krásný život !!

Díky pátrání po TOBĚ se podařilo v Kladně pomoci i těmto nebohým kočičkám:

Barborka – nemocná a zánět střev.
Princ - měsíční kotě, u kterého v depozitu proběhla bakteriální infekce. Naštěstí včasný zásah depozitářky mu zachránil život.
Luciášek – krásný zrzavý kocour, který je nemocen, ale léčí se.

Děkujeme KoláčkuDiskuse Našel se Koláček - v novém domově Gabriel

Přihlášení: