Vaše příběhy
Zpět do všech příběhů

Amy

Datum ztráty 27.10.2018
Datum nálezu 01.11.2018
Telefon 605383278
Odměna NE
Jméno Amy
Pohlaví Samice
Věk 3 roky
Okres Domažlice
Kraj Plzeňský
Plemeno 1 Britská kočka 
Barva 1 modrá
Barva 2
Velikost Malá - do 9kg

Dobrý den,

ráda bych Vám poděkovala za to, že jste mi pomohli najít ztracenou kočičku a tím se podíleli i na šťastném konci tohoto příběhu.

Před 2 lety jsme našli (zřejmě vyhozenou) kočičku se zakrváceným čenichem. Evidentně ji někdo vyhodil z auta a ona se snažila nějaké zastavit v domnění, že jsou to původní majitelé. Kočičku jsme ošetřili, nakrmili a dali na facebook. Přes půl roku se nikdo neozval, tak jsme se rozhodli, že si ji necháme.
Amy byla zvyklá především v bytě, ale za příznivého počasí trávila venku na zahradě. I když jsme ji neviděli, ona o nás věděla a pokaždé co jsem přišla např z práce domů, běžela se mnou ke dveřím. Takže jsme nad ní měli každodenní kontrolu.
Bohužel se v sobotu večer neukázala a když se neukázala ani v neděli - po našem pátrání a zdlouhavém lákání, rozhodla jsem se v pondělí požádat Váš tým o spolupráci. Další dny jsem se tázala našich sousedů a kolemjdoucích, zda Amy neviděli (bohužel neúspěšně) a po okolí bydliště jsem rozvěsila letáčky s tím, že se hledá kočička, ale nikdo se neozval.
Včera večer mi volala moje maminka, že na facebooku viděla příspěvek od paní Ivany Kronové, že našla kočku. Ihned jsme se s paní spojili a pro Amy jsme si večer přijeli.
Našli ji včera 1/11 u hlavní silnice, je to cca 2 km od domu (hlavní tah Domažlice-Plzeň - je to velice frekventovaná silnice, takže máme štěstí, že se jí nic nestalo). Tím pádem Amy musela po Holýšově běhat 5 dní.
Nevěříme tomu, že by odešla dobrovolně od baráku tak daleko, aniž by neznala cestu zpět. Takže se domníváme, že nějaké děti nebo "dobrák" Amy vzal a někam donesl a ona pak nemohla najít cestu zpět.
Paní Ivana a její rodina se o Amy postarali, dali jí najíst a je víc než možné, že ji zachránili život. Chtěla jsem této rodině vyjádřit svůj dík a dávala jsem jim peníze, ale tato velkorysá rodina je odmítla.
Po příjezdu domů se Amy běžela okamžitě najíst a vyspat na své škrabadlo. Stále odpočívá a nabírá síly.

Děkuji za Váš vstřícný přístup a spolupráci.
Přeji mnoho šťastných konců.

Diskuse Našel se Amy

Přihlášení: