Své pejsky nenechávejte nikdy uvázané o samotě!!

Barbora Stejskalová26.11.2014

 

Své pejsky nenechávejte nikdy uvázané o samotě!!

Své pejsky nenechávejte nikdy uvázané o samotě!!

 

Kačenka je 13 let stará fenka, plemeno hladkosrstý Foxterier. Je bílá s hnědými znaky. Už má šedivý čumák, také věkem hůř vidí a slyší. Když je nervózní,hodně se klepe a po delší době chůze kulhá.

Kačenku majitelka uvázala dne 13.11. ve 14:00 před KB na Náměstí Míru v Praze 2 - Vinohrady, kde byla maximálně 5 min., ale Kačenka před vchodem bohužel už nebyla. Na hnědém koženém obojku měla známku s telefonním číslem. Je to chytrá fenečka, která se vždy, když utekla či se lekla petardy dokázala vrátit domů. Měli jsme tušení, že fenečku ukradli bezdomovci, kteří potřebují v noci zahřát a využívají k tomu psy. Proč by jinak někdo kradl 13 let starou fenku??


Rozeslaly se pátrací SMS i pátrací e-mailing. Majitelce pozdě v noci volalo několik skrytých čísel a telefonující se ptali hlavně na výši a předání odměny. Jeden pán tvrdil, že Kačenku má a že se sejdou na sjednaném místě ve tři hodiny ráno!! Majitelka Kačenky vyslala svého bratra, ale nikdo na smluveném místě setkání nebyl. Vše také jistila i policie.

Hned druhý den opět majitelku kontaktoval pán ze skrytého čísla, ale bohužel už nesdělil žádné další informace, které by vedly k záchraně Kačenky.

....Poté skoro týden nepřicházely žádné další stopy! Jako by se po Kačence slehla zem.

Avšak 22.11. přišla skvělá zpráva ikdyž velice nečekaná!! Majitelku kontaktovali lidé, kteří našli Kačenku až v Kuřimi u Brna na nádraží. Fenečka na sobě stále měla obojek s telefonním číslem a adresou na krku. Někdo ji tedy ukradl, převezl do Brna a pak v Brně vypustil nebo mu utekla. Naštěstí jí obojek nesundal!!

Nyní je Kačenka zpět doma, má zánět močového měchýře, byla hodně špinavá, ale určitě se dá zase brzy do pořádku.

Moc děkujeme lidem z Brna, kteří Kačenku odchytili a ihned kontaktovali majitelku do Prahy !

 

Nenechávejte své zvířecí miláčky nikde uvázané o samotě!! Během pouhé chviličky o ně můžete přijít !!!

 

Komentáře k článku: