Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 3.část

Aneta Sobotková23.09.2015

 

Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 3.část

Každý, kdo by chtěl začít s bull sporty, by si měl uvědomit, že se jedná o fyzicky náročné disciplíny a s tím je spojena i příprava psa.  Minimální věk psa pro závod je 12 měsíců a ještě před tím, než začnete s bull sporty, doporučuji navštívit veterináře a nechat psa vyšetřit, zda je v pořádku. Doporučuji vyšetření srdce. A pokud jste zdraví, stačí porozhlédnout ve vašem okolí, jestli ve vašem okolí nefunguje nějaká skupina nadšenců, která by vás přijala a vysvětlila vše potřebné pro přípravu disciplín.

LONG JUMP 
Soutěží se na speciální konstrukci 7,5 metrů dlouhé a 2 metry široké pomalu se zvedající tak, že první tyčka je umístěna ve výšce 10 cm a poslední ve výšce 40 cm. Tyčky jsou od sebe vzdálené 10 cm. Celá dráha je umístěna ve vymezeném koridoru 1 m vysokém, tak aby se zabránilo uskočení psa mimo dráhu. Úkolem psa je přeskočit co nejvíc tyček a skočit co nejdále.
Rekord kategorie APBT/AST : pes - 625 cm, fena 585 cm 

TREADMILL RACE 
Pes běží na běhacím pásu opatřeným měřičem uběhnuté vzdálenosti upnutý na postroji po dobu 2 minut

HANG TIME 
Pes vyskočí a zakousne se na peška zavěšeného většinou 160 cm nad zemí a musí zůstat viset bez dotyku nohou země na peškovi co nejdéle. Špičkové výkony jsou kolem 1 hodiny visu.

Thrust Load up 
Jedná se o disciplínu, kde pes roztahuje danou váhu, zavěšenou přes kladku tak že se pes zakousne do peška a musí couvat . Zavodí se ve dvou variantách a to kde pes se musí co v nejkratším čase dostat za cílovou čáru a nebo se soutěží v co nejvyšší vytažené váze.

Zdroj: www.pesweb.cz

Autoři fotografii: Adriana foto, 8niky.rajče. net, Shemain, Irena Vanišová, Lukáš Fajman, Helísek Photograph

Komentáře k článku: