Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 1.část

Aneta Sobotková15.09.2015

 

Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 1.část

Každý, kdo by chtěl začít s bull sporty, by si měl uvědomit, že se jedná o fyzicky náročné disciplíny a s tím je spojena i příprava psa. Minimální věk psa pro závod je 12 měsíců a ještě před tím, než začnete s bull sporty, doporučuji navštívit veterináře a nechat psa vyšetřit, zda je v pořádku. Doporučuji vyšetření srdce. A pokud jste zdraví, stačí porozhlédnout ve vašem okolí, jestli ve vašem okolí nefunguje nějaká skupina nadšenců, která by vás přijala a vysvětlila vše potřebné pro přípravu disciplín.

Disciplíny :


WALL CLIMBING 
Disciplína probíhá na kolmé stěně, která je zpravidla pokryta vroubkovanou gumou, a která je opatřená kladkou na zavěšení lana s peškem. Úkolem psa je vyběhnout po stěně co nejvýše, zakousnout se do peška a vydržet na něm po stanovenou dobu. Většinou je stanovená doba tří sekund sekundy.

Rekord kategorie APBT/AST : pes - 375 cm, fena 350 cm, kategorie SBT/ABT: pes - 260 cm, fena 225 cm

 
HIGH JUMP 
Soutěží se na speciální konstrukci opatřené kladkou na upevnění lana s peškem. Úkolem psa je vyskočit co nejvýše na volně zavěšeného peška a udržet se na něm po stanovenou dobu. Většinou je stanovená doba tří sekund sekundy.

Rekord kategorie APBT/AST: pes - 235 cm, fena 225 cm, kategorie SBT/ABT: pes - 170 cm, fena 165 cm

 

 

WEIGHT PULLING 
Soutěží se na speciální dráze na Weight pulling. Úkolem psa ve speciálním postroji je utáhnout naloženou váhu na vozíku na vzdálenost 4 – 6 metrů za stanovenou dobu.

Rekord kategorie APBT/AST: pes - 4080 kg, fena 4480 kg, kategorie  SBT/ABT: pes - 2260 kg, fena 2060 kg

 

MONKEY TRACK 
Disciplína probíhá na 100 až 200 m dlouhé dráze, na které je umístěno 10 různých překážek. Úkolem psa společně s handlerem je bezchybně a v co nejrychlejším čase překonat celou dráhu.

Zdroj: www.pesweb.cz

Autoři fotografii: Adriana foto, 8niky.rajče. net, Shemain, Irena Vanišová, Lukáš Fajman, Helísek Photograph

Komentáře k článku: