Proč psi „prdí“ a co s tím může „páníček“ dělat?

Aneta Sobotková23.01.2016

 

Proč psi „prdí“ a co s tím může „páníček“ dělat?

Co způsobuje flatulenci (plynatost)?
Příčin je hned několik. Pes, který žije ve smečce může mít tendenci k rychlému hltání potravy. Tím do sebe dostává hodně vzduchu. Dalším důvodem je složení potravy. Ze špatné i špatně strávené potravy vzniká plyn. Určité množství plynů může přestoupit do zažívacího traktu také z krve. Nejvíce zapáchající „prdy“ jsou však jednoznačně ze špatné potravy, která obsahuje obiloviny, některé druhy zeleniny a aminokyselin. Obzvlášť nebezpečné může být, z dlouhodobého hlediska, přemnožení a výskyt Enteroccocus faecalis ve střevech.
 
Podceňovat flatulenci se nemusí vyplatit
Naším cílem není vystrašit každého majitele psa, nebo kočky, kteří občas „prdí“. Jakmile se však plynatost vyskytuje po delší dobu, nebo silně zapáchá, je třeba začít jednat protože například přemnožení výše zmíněného enterokoka může ve stáří vést i k zhoubným nádorovým onemocněním.

 
Netřeba hned vyhledat veterináře, většinou můžete problém vyřešit sami.
Než se rozhodnete navštívit veterináře, měli by jste vědět, že jednou z příčin nadýmání, či průjmů může být nevhodně vybraná potrava. Změnu k lepšímu tak můžete ovlivnit vy sami. Jednou z variant je přechod na jiný typ potravy. Jednou z možností je přechod z extrudovaných granulí na granule lisované za studena s laktobacily. Tyto granule se lépe i rychleji tráví, neobsahují lepek, sóju ani chemii. Obsah laktobacilů v granulích pomáhá pravidelně udržovat vyváženou střevní mikroflóru psa. Svého psa by jste měli také naučit na krmení 2x denně a nehltat. Pamatujte, že misky by měl mít výše než na podlaze! Doporučujeme, aby jste se při výše uvedených zdravotních problémech zajímali také o to, kdy byl váš pes odčerven. I toto opomenutí může být jedním z důvodů virových onemocnění, nadýmání i průjmů. Dalším důležitým příspěvkem pro zdraví pejska je novinka na trhu - čerstvý jogurt pro psy a kočky plný probiotik, která podporují zdraví a imunitu psa. Výsledky testů. Pozitivní dopady na zdraví psa má vždy potrava, která se co nejvíce přiblíží jejich přirozené potravě. Proto je kombinace granulí lisovaných za studena s laktobacily s podáváním jogurtu pro psy velmi silným benefitem pro zdraví vašeho pejska.


Co na to říkají veterináři, když pes, nebo kočka „prdí“?
Shodují se v několika zásadních pohledech. První je skutečnost, že jistá míra plynatosti je normální, ale akutní problémy nelze přehlížet. Testy na různých veterinárních klinikách ukázaly, že uvedený typ potravy opravdu funguje. Nezapomeňte, že než navštívíte svého veterináře, měli by jste se zamyslet nad typem krmiva vašeho psa i kočky.

http://www.hafici.cz/clanky/pece-a-zdravi-psu-4/proc-psi-prdi-a-co-s-tim-muze-panicek-delat-14162/

Komentáře k článku: