Lidská jídla, která psovi nikdy nedávejte...

Aneta Sobotková10.07.2015

 

Lidská jídla, která psovi nikdy nedávejte...

Psi umějí dokonale žebrat, a tak se čas od času stane, že jim od stolu přilepšíme šunkou nebo je dokonce necháme dojíst talíř od oběda. Z výživového hlediska to není zdravé, o výchovném aspektu ani nemluvě. Jsou ale určité potraviny, které bychom psovi nikdy neměli dávat, abychom nehazardovali s jeho zdravím.

Čokoláda
Čokoláda je pro psa v určitém množství toxická a smrtelná, především pak ta hořká. Může za to přítomnost theobrominu. Pes, tak může mít srdeční problémy, které vedou až k úmrtí. Více se dozvíte v dalším chystaném článku. 
 
Nevhodné ovoce a zelenina
Většina ovoce a zeleniny psům nevadí, ale pozor si dávejte na avokádo či hroznové víno, ty mohou způsobit vážné zažívací potíže, alergické reakce a především vážné problémy s ledvinami. Pro psy nevhodná je ve větším množství také cibule. Obsahuje totiž látky, které ničí červené krvinky a může tedy ve větších dávkách vyvolat až anemii. Nehledě na to, že cibule psa velmi nadýmá. 
 
Kofein
Jakékoliv potraviny a nápoje, které obsahují kofein, jsou pro psa naprosto nevhodné. Pozor si dejte např. na kávové sedliny, které může pes snadno vyčenichat. Kofein zapříčiní stimulaci nervového a cévního systému a může způsobit zvracení a neklid.
 
Makadamové ořechy
Ty jsou pro psí organismus vysoce toxické a způsobují alergické reakce, špatnou koordinaci i třesavku. Smrtelné mohou být pro psy, kteří mají vrozené srdeční potíže.

 

Zdroj: http://www.muj-pes.cz/

Komentáře k článku: