Jak zvířata prospívají lidem?

Aneta Sobotková29.04.2016

 

Jak zvířata prospívají lidem?

Více pohybu

Tento bod se týká zejména majitelů pejsků. Pokud máte doma psa, máte zpravidla i více pohybu, jelikož s ním několikrát denně chodíte ven. Pes bývá dobrou motivací na pravidelné procházky či běh. Ale ani jiná zvířátka nejsou v tomto směru „k zahození“. Je dokázáno, že majitelé zvířat jsou obecně méně obézní než lidé bez zvířat.

Společník pro osamělé

Domácí zvířátko je také skvělý terapeut. Například starým a osamělým lidem se doporučuje pořídit si psa nebo kočku, o kterou se mohou starat, tím vyplní pocit samoty a opuštěnosti. Hlazení srsti zvířete má prokázané zklidňující účinky na organismus člověka. Už jen přítomnost zvířátka je pro takové lidi povzbuzující.

Méně alergií

Přestože se dlouho věřilo, že děti vyrůstající v prostředí s kočkami či psy, jsou více ohroženy alergií, není to pravda. Nové výzkumy ukazují, že je to přesně naopak. Děti, které od narození žijí s nějakým domácím zvířátkem, mají nižší riziko vzplanutí alergie, astmatu či ekzémů. Podle odborníků je za tím zřejmě fakt, že odmalička přicházejí do kontaktu s různými alergeny a nečistotami, což posiluje jejich imunitní systém.

Socializace

Domácí mazlíček vám pomáhá navázat nové kontakty a žít více společenským životem. Zvířata jsou ideálním seznamovacím tématem na společný rozhovor. Také jsou velkým přínosem pro introverty a plaché lidi. Je dokázáno, že když si takový člověk opatří domácí zvířátko, stane se otevřenější, je sebevědomější, optimističtější a lépe zvládá komunikaci s druhými.

Prevence infarktu

Vědci přišli na zajímavý fakt - majitelé koček mají nižší riziko infarktu. Odborníci se domnívají, že je to tím, že kočky mají na člověka uklidňující efekt. Při péči o kočky se také zlepšuje cirkulace krve, což pomáhá předcházet infarktu.

 

Zdroj: http://www.muj-pes.cz/zivot-se-psem/jak-zvirata-prospivaji-lidem-1476.html

Komentáře k článku: