Jak na psí triky II - POPROS

Michaela Chudobová23.09.2016

 

Jak na psí triky II - POPROS

NÁVOD: 1.způsob: Posadímepsa před sebe a do ruky si vezmeme pamlsek (nebo hračku, ale ze začátku doporučuji pamlsek, protože s hračkou bývají psi hodně divocí). Ruku nastavíme psovi těsně před čumák a když vidíme, že o něj jeví zájem, pokusíme se posunout ruku pomalu (o kousek) nahoru a malinko nad psa. Když se pes pokusí pamlsek získat a třeba jen trochu zvedne přední packy (nebo ze začátku jen jednu) na okamžik do vzduchu, hodně pochválíme a odměníme. Když Bude jen sedět a koukat nad sebe na pamlsek, pokusíme se ho trošku rozdráždit, nebo povzbudit, ale ne zas moc, aby pes jen nevyskočil. Postupně zvedáme nároky - ruku posouváme výše a odměňujeme delší a delší chvilky, kdy jsou přední packy ve vzduchu. Ke konci přidáme povel a pomalu se pokoušíme odbourávat navádění rukou.

2.způsob: Posadíme psa tak, aby seděl mezi Vašema nohama. Necháme ho sedět a my asi tak o 5-10 cm couvneme. Vezmeme pamlsek a postupujeme podobně jakou u způsobu číslo jedna (pamlsek těsně nad čumákem, zvedáme nároky). I když Vám tento způsob může přijít jako nesmysl, některým psům pomůže, že se opřou zádama o Vaše stehna a získají tak větší stabilitu (zejména větší plemena). Když pes zvládá prosit mezi nohama, pokusíme se, aby prosil před námi. I když bude mezi nohma prosit perfektně, pokud budete "přeučovat" na prosení před Vámi, snažte se postupovat podle způsobu č.1- pro psa to bude srozumitelnější.

TIP:Jako povel můžete použít třeba popros, panáček, trpaslík, já používám malinký..Tento cvik vyžaduje více času, takže nezoufejte, pokud to psovi ze začátku moc nepůjde. Je to přece jenom jiný pohyb a pes se potřebuje naučit udržet rovnováhu..

Komentáře k článku: