Horoskop pro psy na květen 2015

Aneta Sobotková09.05.2015

 

Horoskop pro psy na květen 2015

Říká se „Máj, lásky čas“ a i vaši mazlíčci to budou tak cítit. Rozkvetlá pole a louky, zelené lesy, to vše na vaše pejsky bude působit jako urychlovač částic. Budou plní energie, veselí, hraví a nic je nezastaví od lítání za míčkem nebo nošení klacků. Bavte se a nebojte se si s nimi zaběhat.

Pes ve znamení berana (21. 3. - 20. 4.)
Jaro je již v plném proudu a váš pes ve znamení berana se podle toho bude i chovat. Největší radost mu uděláte, když s ním vyrazíte na čerstvý vzduch. Budete mu muset asi obětovat trochu více svého volného času, ale určitě to prospěje i vám. Možná byste s ním mohli zkusit třeba běhání nebo dogdancing.

 

Býk (21. 4. - 20. 5.)
Váš psí býček bude možná trochu choulostivější na své packy. Možná má zanícený drápek nebo polštářek. Zkontrolujte, zda je vše v pořádku. Jiné zdravotní problémy váš pes mít nebude i přesto, že bude trochu více spát, nežli jste zvyklí. Nechte svého psa či fenku doplnit energii, občas zkontrolujte packy a jinak si užívejte jaro na plné obrátky.


Psí blíženci (22. 5 - 21. 6.)
Připravte si svůj fotoaparát nebo kameru, protože o dobré záběry nebude nouze. Váš blíženec se bude předvádět, a proto se vám jistě podaří ulovit zajímavý moment nebo událost. Kreativita vašich psích blíženců nebude znát mezí.

 

Rak (22. 6. - 22. 7.)
Raci budou opravdu, ale opravdu přítulní. Budou na vás doslova lpět. Kamkoli se hnete, budete mít svého psa za zády. Samota jim nebude dělat dobře a vaši pozornost si budou nárokovat více než hlasitě. Nebojte se toho, dejte jim najevo, že jsou opravdu vašimi mazlíčky a že je máte rádi. Najděte si čas jen na svého ráčka a mazlete ho a drbejte, dokud nebude mít dost.

 

Když je pes i lev (23. 7. - 23. 8.)
Majitelé lvů si konečně budou moci trochu odpočinout. Váš pes se totiž bude věnovat spíše svým zvířecím kamarádům. Největší radost bude mít ze společných procházek s dalšími psy. Vás sice přehlížet nebude, ale přílišné pozornosti se od něj také nedočkáte. Užívejte si, že máte čas pro sebe a že je váš pes spokojený.

 

Panna (24. 8. - 23. 9.)
Ať už chcete svého psa naučit cokoliv, doporučujeme i sebetěžší cviky dotáhnout dokonce. Nepovolte. Váš pes je chytrý a schopný dokázat jakýkoli cvik, jen je občas trochu líný a předstírá, že vás nechápe. Sluneční paprsky s vaší pannou ale udělají hotové divy a tak vám výcvik půjde téměř sám. Buďte kreativní a připravte pro něj výcvik, který ho bude bavit.

 

Váhy (24. 9. - 23. 10.)
Doba povalování a odpočívání je u konce. Teď je třeba veškerou nasbíranou energii využít k nastartování jarních a letních aktivit. Najděte pamlsky, vodítka, hračky nebo překážky a běžte ven. Zkuste zase začít s agility nebo vyberte jiný psí sport. Vašeho psa to bude bavit a vy budete mít radost z toho, že je šťastný.

 

Pes ve znamení štíra (24. 10. - 22. 11.)
Jestliže máte doma štíra a obzvláště štírku, nedoporučujeme ji nechávat příliš často samotnou. Vaše fenka musí mít hodně pohybu, jinak bude nespokojená a velmi smutná. Zkuste na to myslet. Když už svého štíra budete muset přesto nechat samotného, dejte mu něco na hraní – třeba míček Kong nebo velkou kousací kost. Váš štír se zabaví a nebude tak smutnit.

 

Střelec (23. 11. - 20. 12.)
Kontrolujte svému štírovi uši a také mu je pravidelně čistěte. S větší aktivitou venku a obzvláště pak na jaře, kdy se více práší, budou jeho uši vyžadovat zvýšenou péči. Jestliže budete mít pocit, že to nezvládnete sami, určitě svého psího střelce svěřte do péče veterináře.Rozhodně ale nezapomínejte uši psa pravidelně kontrolovat.

 

Psí kozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Pokud váš pes či fenka ve znamení kozoroha prozatím nemá žádného kamaráda, popřemýšlejte o tom. Teď totiž bude vhodná doba na seznamování. Váš pes na vás až trochu moc visí a to není ideální. S kamarádem si vyhraje a nebude se tak nudit. Vyberte vhodné psí plemeno (i když i jiný druh zvířete by byl fajn) a jistě se z nich stanou dobří parťáci.

 

Vodnář (21. 1. - 19. 2.)
Váš pes je úžasný, hodný, skvělý, prostě ideální. Jestliže máte ten pocit, tak to je bohužel jen na přechodnou dobu. Váš vodnář vám brzo ukáže, co všechno dokáže, když vystrčí růžky. Bude si totiž myslet, že poslouchání mu zase až tolik nesvědčí a proto bude od poloviny května trochu zlobit. Nedejte se, zase ho to přejde.

 

Pes v rybách (20. 2. - 20. 3.)
Svým rybám nebudete příliš rozumět. Budou celý květen trochu nečitelné a jejich přání nejasná. Opravdu těžko říct, co jim udělá radost a čeho si jejich dušička žádá. Jestliže jste ale vnímavý páníček, tak s trochou vynalézavosti by to pro vás neměl být problém. Určitě i toho květnové období se svou rybou zvládnete.

 

Zdroj: www.hafici.cz

Komentáře k článku: