Horoskop pro psy na duben

Aneta Sobotková06.04.2016

 

Horoskop pro psy na duben

Beran (21. 3. – 20. 4.)
Máte doma psa berana? Tak to vám asi radost neuděláme. Berani budou náladoví a jejich momentální rozpoložení bude patrné na první pohled - především co se týká ochrany „svého území“ a bránění páníčka za každou cenu. Pozvat si návštěvu, která u vás již dlouho nebyla, nebude tou nejlepší volbou. Jejich chování bude nevyzpytatelné. Nemyslí to zle, chtějí vám jen udělat radost. Nicméně, příchozí návštěvy na to tedy raději předem upozorněte. A co je potěší? Když k vám domů nebude chodit raději ani listonoš.

Býk (21. 4. – 20. 5.)
Jestliže přemýšlíte o tom, že si pořídíte domů další zvířátko, nechte to raději na později. Býci totiž budou mít v dubnu tendence projevit své lovecké instinkty a trénink na nově příchozích mazlíčcích (obzvláště jiného druhu) by byl pro ně ideální. Tedy seznamování by nemuselo proběhnout úplně podle vaši představ. Potěší je každé vlídné slovo, pohlazení a podrbání.

Blíženci (21. 5 – 21. 6.)
Váš blíženec bude teď potřebovat trochu pevnější ruku. Se vzrůstajícím počtem nejrůznějších pachů, které se s jarem ve vzduchu vyskytují, bude mít strašné chutě utíkat a zkoumat, o jaké vůně jde. Nezapomínejte ale na důležitou věc a to, že když vás pes poslechne, je potřeba ihned pochválit a eventuálně odměnit. Dejte pozor, aby z vašeho psa nebyl pouze uzlíček nervů ale dobře vychovaný, pohodový pes. Váš pes v blíženci bude mít radost ze společně strávených chvil a procházek.

Rak (22. 6. – 22. 7.)
S raky bude v dubnu sranda, ale také trápení. Nebudete to mít jednoduché, ale bez toho by to byla nuda. Občas sice budete „zuřit“, že si váš pes dělá, co chce, ale on si prostě jen užívá života. Užívejte si ho s ním. Mějte po ruce kameru nebo foťák, ať aspoň máte dostatek materiálu do fotosoutěží ;) Radost budou mít psi v raku z přetahování nebo aportování hraček.

Lev (23. 7. – 22. 8.)
Svého dvounožce psi i fenky ve lvu bezmezně milují, horší je to ovšem s ostatními. K návštěvám se budou chovat rezervovaně, a když svého psa budete chtít seznámit s kýmkoli jiným, bude velmi opatrný. Ale nemusíte mít strach, jen nemá rád změny a na novinky potřebuje více času. Svého psa ale jistě potěšíte dobrým pamlskem nebo novou hračkou.

Panna (23. 8. – 22. 9.)
Možná vás to překvapí, ale psi ve znamení panny si také dokáží postavit hlavu. Bohužel je to obvykle v tu nejnevhodnější chvilku. Když s tím budete ale tak trochu počítat, nemůže vás to vyvést z míry. Nezapomínejte proto na vodítko, protože dovolat se ho bude občas obtížné. Zásoba pamlsků také může pomoci při snaze ho usměrnit. Nicméně, i tvrdohlavý pes se občas potřebuje proběhnout a tedy všeho s mírou a trpělivostí.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)
Teriéři jsou obvykle tvrdohlaví, a jestli máte doma psa ve znamení vah, bude to o něm platit také. Psi ve znamení vah se jen velmi neradi podřizují a svůj díl svobody si zarputile hájí. Prostě takhle přemýšlí a neznamená to, že svou snahu o výcvik nezvládáte. Nevzdávejte své snahy svého psa vychovat a cvičit. Buďte spravedliví a případně si nechce s výcvikem poradit o zkušených cvičitelů a kynologů.

Štír (24. 10. – 22. 11.)
U svých psů štírů se nyní bude potřeba více zaměřit na srst a kůži. S teplejším počasím se mohou začít objevovat alergie, a tedy každý větší problém ihned konzultujte s veterinářem. Kupujte pouze kvalitní šampony a ověřené přípravky na klíšťata a parazity. V případě potřeby psa vykoupejte, většina štírů si koupel náležitě užije. Radost jim uděláte i změnou krmiva a kvalitními pamlsky.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)
Přívětivost, trpělivost a klid bude vyzařovat z vašeho psa střelce. Bude radost s nimi pracovat, hrát si nebo s nimi prostě jen být. Jejich klid je „nakažlivý“ a proto buďte v jejich blízkosti a bude vám fajn. (Sice se určitě najdou i výjimky, ale v naprosté většině počítejte s naprostou pohodou a radostí z výcviku a společných chvil). Využijte rozpoložení vašeho psa k výchově či opakování cviků, do budoucna se to jistě bude hodit.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)
V dubnu jakoby se váš pes probral ze zimního spánku a najednou začne být aktivní. A protože jsou kozorozi velmi inteligentní, je toto období jako stvořené pro výcvik nebo zkoušení nových psích sportů. Ale pozor - to, že je váš pes inteligentní, neznamená, že se výcvik neobejde bez potíží. Naopak, díky tomu je schopen vymyslet nejrůznější hlouposti a ne vždy k radosti svých páníčků.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)
Chaos, tento výraz bude pro vodnáře v dubnu typický. Psi ve znamení vodnáře budou procházet chaotickým obdobím a občas sami nebudou tušit, co vlastně chtějí. Nebude to ale tak špatné, jak to zní. Bude záležet hlavně na vás, jak tímto obdobím váš pes projde. Zkuste ho přimět k nějaké smysluplné činnosti, která ho bude bavit. Hned to budete mít oba snazší.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)
Psi ve znamení ryb budou klidní a v případě jakýchkoliv změn velmi přizpůsobiví. Rádi si o samotě polenoší a když budou mít možnost, budou se vyhřívat na slunci a odpočívat. Zřejmě potřebují dobít energii. Ale nebojte se, jejich lenivé období brzo skončí a již od půlky dubna budou zase plní elánu. Nadšení budou z dlouhých procházek a výletů. Hlavně když bude vše probíhat v klidu a pohodě.

 

Zdroj: http://www.hafici.cz/clanky/psi-horoskopy-24/horoskop-pro-psy-a-pejsky-na-mesic-duben-2016-14335/

Komentáře k článku: