Barunka a její následky po autonehodě !

Barbora Stejskalová23.09.2014

 

Barunka a její následky po autonehodě !

Dobrý večer Psí detektivové,
vím, že máte dost své práce, ale v návaznosti na Váš mail s varováním o počtu mrtvých mazlíčků jsem chtěla přispět. Moc bych si přála, aby byli lidé zodpovědnější v zajištění bezpečí svých miláčků a kdyby se Vám můj příspěvek někdy k něčemu hodil a třeba i jedinému človíčkovi otevřel oči, tak budu jen ráda.

Baruška je skoro 8letá fenka z depozita Beruška od Kolína, stále hodně bojácná, své páníčky miluje a nesnese cizí pejsky. Já jsem si naivně myslela, jak mám Barunku naučenou a měla jí bez vodítka v místě, kde projede pár aut za den. Dvě sousedky s pejsky a kočárky šly po silnici a průšvih byl na světě. Jelo kolem auto 30km/h, pán sám přiznal, že nekoukal na cestu a Barušku doslova přejel. Ten obraz do konce života nezapomenu. Křik - rána - kňučení - kousání a nejdelší cesta na veterinu. Pan veterinář usoudil, že když pejsek stojí na nohou, že nemá nic zlomeného... chyba!! Do týdnu zjišťujeme, že Baruška nemočí a u kořene ocasu se jí tvoří boule. Do RTG zděšení, fraktura ocasu až u posledního obratle :-( Představa, jak musela celý týden trpět mě ubíjí. Fenka má od zlomeniny poškozené nervy a sama nevylučuje. Chodíme na akupunkturu a věříme, že se to brzy spraví. Necelý rok od nehody podstoupíme vyšetření CT, verdikt zní, že schází 2mm nervu a musel by se stát zázrak, aby začala opět sama vyměšovat.
Barunce moč odkapává, takže máme všude podložky, na noc dostává plenku, 4x denně mačkáme močový měchýř, výkaly dostáváme ven mačkáním střeva nebo přes konečník. Přinášíme oběť,za kterou si můžeme sami a proto to děláme s láskou, tak málo stačilo a nemuselo se to stát. Vím, že Báru v životě z vodítka nepustím, je moc šťastný a úžasný pejsek, takže o nějakém utracení nebyla vůbec řeč.
Lidičky, nezapomínejte na vodítka. Ač si myslíte, jak chytré máte zvíře, tak podle mně neví, že ho auto může zabít. Barunka je chytrá, přesto nebýt na vodítku, tak skočí do silnice zas. Je to na nás, abychom tomu zabránili.

Děkuji moc za přečtení a za to, co pro nás všechny děláte.

S pozdravem Štěpánka Krbečková, Tlučná u Plzně.

Komentáře k článku: