7 chyb, které děláme při uskladňování granulí pro psy

Aneta Sobotková10.03.2017

 

7 chyb, které děláme při uskladňování granulí pro psy

1. Ukládejte krmivo do barelů
Kvalitní barely, boxy a kontejnery na krmivo pomohou uchovat granule suché, kvalitní, voňavé a zároveň je ochrání před napadením plísněmi a parazity. Velikost barelu zvolte podle obvykle nakupovaného balení krmiva. Hlavní chybou, které se dopouštíme, je, že sypeme krmivo přímo do barelu. Odborníci však doporučují ponechat granule v původním obalu a i s tímto obalem je umístit do barelu. Tento způsob uchování pomáhá proti kontaminaci barelu škodlivými bakteriemi. Barel tak zůstane čistý pro další dávku krmiva, nepojme žádné tuky, pachy ani prach.

2. Neskladujte krmivo otevřené
Vystavíte-li krmivo přístupu vzduchu, způsobí to urychlení procesu oxidace. Krmivo se zkazí rychleji, než kdyby bylo uzavřené. Navíc se zvyšuje riziko jeho kontaminace škodlivými bakteriemi. Ideální je krmivo, které má možnost opětovného uzávěru a navíc se ukládá ještě do barelu.

3. Neskladujte krmivo v teple a vlhku
Nenechávejte granule uskladněné ani ve verandě, garáži nebo na chodbě, kde mohou podlehnout vlhku, teplu anebo nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vlhko teplo a další nestability mohou silně ovlivnit čerstvost a bezpečnost krmiva pro psy. Jen při uskladnění granulí v chladu a suchu máte šanci zabránit ztrátám vitamínů v nich obsažených a také žluknutí. Ujistěte se rovněž, že k psím granulím se nemohou dostat jiná zvířata: kočky, myši, potkani atd. Zdravá strava je ideální prevenci proti onemocnění nejen u štěňat, ale i u dospělých psů

4. Otevřené krmivo, zvláště pak konzervy, neskladujte dlouho
Po otevření by měla být konzerva spotřebována co nejrychleji. Pokud to není možné a pes nesní obsah celé konzervy naráz, měla by se co nejrychleji uložit do ledničky, pochopitelně opatřená náhradním víčkem. Mimo lednici by otevřená konzerva neměla být déle než 2 – 4 hodiny. Dobu trvanlivosti granulí sledujte vždy již při nákupu na obalech krmiv.

5. Nenechejte malé děti manipulovat s krmivem
Naučit starší děti odpovědnosti za pejska a jeho krmení je velmi žádoucí, ale menší děti z toho ten rozum ještě nemají, často lezou po zemi, a jejich ručky nejsou zrovna nejčistší. Snadno pak mohou do krmení zanést nečistoty, nebo bakterie. Navíc i v zájmu ochrany dětí samotných, které by mohly malé granule vdechnout, či spolknout není vhodné, aby k otevřenému psímu krmivu měly přístup.
 
6. Nekrmte psy krmivem po uplynutí doby trvanlivosti
Každý výrobce má povinnost uvést na obalu datum spotřeby. Nekupujte krmivo, kde toto datum není uvedeno, je nečitelné, nebo přelepené. Nekupujte ani krmivo rozvažované do malých sáčků, kde není jasné, o jaký druh se jedná a není tam ani datum doporučené spotřeby. Tímto způsobem se někdy obchody snaží zbavit prošlých krmiv a takto rozvažované krmivo nabízejí jako vzorky na ochutnání.

7. Pravidelně a důkladně myjte misky na krmení
Misky na krmivo, ve kterých je psům podávána strava, myjte vždy po každém krmení. Psi v nich nechají sliny, může v nich zůstat i nějaký ten zbytek pokrmu a následkem může být vznik infekce jako například salmonely, nebo jiných trávicích obtíží. Myjte nádobí a všechny potřeby pokaždé teplou vodou a s použitím čisticího prostředku. Poté misky důkladně opláchněte. Buďte v tom důslední, vyvarujete se tak zbytečných potíží.

Zdroj http://infopes.cz/7-chyb-ktere-delame-pri-uskladnovani-granuli-pro-psy/

Komentáře k článku: