5 znaků, že by váš pes uvítal čtyřnohého společníka

Aneta Sobotková08.09.2017

 

5 znaků, že by váš pes uvítal čtyřnohého společníka

1. Má rád jiné psy

Nemělo by to být samozřejmé, ale pokud je váš pes nervózní nebo agresivní na ostatní psy, snaží se je donutit, aby se vzdálili, zastrašuje je, pak je nepravděpodobné, že přijetí dalšího psa do vaší smečky půjde dobře. Vysoce společenský pes, který je radostí bez sebe, když vidí ostatní psy, to je jiná. U něj je větší pravděpodobnost, že má sourozence, a že se k dalšímu psovi v domě bude chovat přátelsky.

2. Neochotně opouští psí park

Pokud váš pes běží směrem k nejbližší skupině psů a mává radostně ocáskem, je to skvělý indikátor toho, že má typ osobnosti, která by mohla dobře vycházet s jiným psem. Pokud je smutný, že opouští své nové kamarády z psího parku, když je čas jít domů, pak by jistě měl rád doma psího přítele.

3. Zdá se být znuděný

Váš pes si nerad hraje sám? Podívá se na vás velkýma smutnýma očima, a vy ho nedokážete odmítnout? Ať máte cokoli rozdělaného, všeho necháte a jdete si s ním hrát? Často jste však příliš zaneprázdněni, abyste si s ním mohli hrát? Může to být právě další pes, kdo učiní vašeho psa mnohem šťastnější, zvlášť pokud jste pryč většinu dne.

4. Má dobrý výcvik

Váš současný pes pravděpodobně naučí nového psa jakékoliv špatné návyky, které má, takže je nejlepší se vypořádat s jakýmikoli výcvikovými problémy, ještě předtím, než si pořídíte dalšího psa. Pokud váš pes bude tahat za vodítko, očekávejte, že budete bojovat, abyste zvládli 2 psy. Pokud váš pes zničí dům, když jste pryč, jeho chlupatý parťák by ho mohl pomoci rozptýlit, ale v horším případě mu bude pomáhat zničit dům. Pokud váš současný pes štěká anebo vyje pokaždé, když odejdete, nový pes se to pravděpodobně naučí také.

5. S ostatními psy se dobře snáší

Někteří psi mohou být dokonale přátelští, dokud nevstoupíte mezi ně a jejich jídlo, nebo dokonce jejich oblíbenou hračku. Ne všichni psi jsou ochotni vše sdílet. Trocha agresivity při jídle se dá řešit oddělením psů během krmení, ale poslední věc, kterou chcete, je, aby dva psi bojovali o jednou hračku.

Pokud se rozhodnete zahrnout do vaší smečky (rodiny) nového psa, je nejlepší, aby se psi poprvé setkali někde jinde než doma. Pokud se mohou setkat předtím, než podepíšete smlouvu o převzetí nebo koupi nového psa, je to nejlepší. Předejdete různým komplikacím. Dokonce, i když první kontakt bude dobře probíhat, bude potřeba držet je zprvu odděleně, když odejdete z domu, dokud nebudete mít naprostou jistotu, že mohou konečně zůstat spolu.

Zdroj: http://infopes.cz/5-znaku-ze-vas-pes-uvital-ctyrnoheho-spolecnika/

Komentáře k článku: