5 důvodů, proč sdílet postel se psem

Barbora Stejskalová11.03.2015

 

5 důvodů, proč sdílet postel se psem

Většina lidí dovolí svým mazlíčkům spát v posteli častěji, než přiznává. Proto vám přinášíme pět důvodů, proč je skvělé dovolit psovi sdílet s vámi postel.

Proto vám přinášíme pět důvodů, proč je skvělé dovolit psovi sdílet s vámi postel. Přece jen je pes nejlepší přítel člověka, takže pokud hledáte výmluvu, proč dovolit tomu vašemu spát s vámi v posteli, čtěte dál.

1. Pes uvolňuje napětí

Je známé, že psi svým páníčkům zlepšují náladu, snižují hladinu stresu a celkově přispívají k větší pohodě. Proto bychom mohli psy vnímat jako lék na různé stavy úzkosti a depresi. Díky psům je tedy pro lidi každodenní stres snesitelnější a zrovna tak i spánek klidnější a lepší. Pokud spíte s vaším psem v posteli, budete spát lépe a klidněji.

2. Pes poskytuje pocit bezpečí

Pro mnoho lidí je hlavním důvodem, proč si koupit psa, potřeba pocitu bezpečí. Ať už je pes vycvičený na hlídání, anebo zkrátka jen štěká na cizí lidi, cítíme se jistěji. Pokud psovi umožníte spát po vašem boku, jste před vetřelci chráněni i během spánku. A díky tomu i budete spát lépe.

3. Pes to zkrátka miluje!

Ať už si to přiznáme, nebo ne, naši psi prostě milují, když je rozmazlujeme. Pokud jim dovolíme sdílet s námi postel, rádi tuhle nabídku přijmou, protože si to užívají tak jako my. A zrovna jako my se i cítí bezpečnější a klidněji, když nespí sami.

4. Pes je měkoučký a hřeje

Peřina a polštář jsou měkké a zahřejí, ale nedají se srovnat s příjemnou a teplou srstí našeho pejska. Mnoho pejskařů přiznává, že spí se svými psy v posteli právě proto, že je zahřejí. Ať už jde o dogu, anebo o čivavu, vždycky je příjemné mít svého mazlíčka po boku.

5. Pes funguje jako antidepresivum

Zrovna tak jako psi uvolňují napětí, dokáží i zmírnit depresi a její příznaky. Pes dává svému páníčkovi bezmeznou lásku, což je obzvlášť důležité pro ty, kterým jinak láska v běžném životě chybí. Ať už hledáte lék na depresi, anebo si jen zkrátka chcete zlepšit náladu, spánek s vaším pejskem je skvělé řešení.

Komentáře k článku: