Blog

Dědičnost dysplazie kyčelního kloubu u psů
23.03.2018 | Aneta Sobotková

Dysplazií kyčelního kloubu (DKK) mohou onemocnět psi všech plemen. Jedná se o nejčastější ortopedické onemocnění u velkých a obřích plemen. Výskyt DKK není závislý na pohlaví, a pokud se vyskytne, tak jsou téměř vždy postiženy oba kyčelní klouby.

Jak žít se psem, když máte alergii na psy?
16.03.2018 | Aneta Sobotková

My pejskaři se nezastavíme před ničím, a to ani před alergií. Pokud neumíráme, svých psů se nevzdáme. Jak si poradit s alergií na psy, pokud jste alergici, ale svého miláčka se nechcete za žádnou cenu vzdát?

Už máte svůj výtisk Zvířecího detektiva?
09.03.2018 | Aneta Sobotková

Skutečné příběhy o pohřešovaných a vypátraných domácích mazlíčcích.

Recept na psí vegetariánské křupavé tyčky se sýrem

I když je pes od přírody masožravec a maso je pro něj tudíž životně důležité, řada psů chtě - nechtě musí skončit na vegetariánské stravě kvůli alergii na masovou složku v krmivu. Tato alergie vzniká převážně z nevyvážené stravy anebo z nekvalitního komerčního krmiva plného odpadních masových produktů a chemikálií. Tyto zdravé, velice chutné a voňavé sýrové tyčky, se stanou pro Vašeho pejska vítaným zpestřením a oživením jeho jídelníčku. Sýrové tyčky budou milovat i pejsci bez alergie a to doslova do posledního drobečku...

Recept na psí křupavé jablečné sušenky
23.02.2018 | Michaela Chudobová

Pokud chcete dopřát pejskovi bezmasou lahůdku, tak tyto jablečné křupky jsou pro Vašeho psa tou pravou pochoutkou a křupavou odměnou, po které se jen zapráší... Všichni kdo máte doma na zahradě jablka, tak tyto báječné křupky navíc upečete s dobrým pocitem, že základní surovina je čistá, bez chemického ošetření a ozařování, jako tomu může být u jablek kupovaných.

Recept na psí diabetické sušenky
16.02.2018 | Michaela Chudobová

Máte-li doma psa diabetika, pak víte, že je v obchodě těžké najít pamlsek, který by nemocnému pejskovi vyhovoval po zdravotní stránce. Níže naleznete recept na psí lahůdku, která nenapáchá na zdraví Vašeho psa žádné škody a bude mu moc chutnat. Pamlsky pro diabetické psy se budou dokonce líbit i psům bez diabetu.

Recepty na zdravé psí sušenky aneb pečeme pejskům

Okouzlete svého pejska vlastnoručně upečenými pochoutkami. Upečte mu lahodné domácí sušenky, které mohou posloužit jako odměna za poslušnost doma i na dovolené a zároveň i jako dokonalá péče o psí chrup. Dopřejte mu radost z chuťového zážitku, který si zaslouží.

Psí zvracení a jak ho vyvolat
02.02.2018 | Michaela Chudobová

Zvracející pesUž jste někdy viděli psa, který se právě vyzvracel a začal to zase žrát? Toto chování se nám může jevit jako bizarní, ale v psím světě je to úplně normální. Pravděpodobně to mají zakódované z dob, kdy žili divoce a jako štěňatům jim jejich matka nosila potravu, kterou ulovila a pak jim ji vyvrhla.

Délku života psů lze významně prodloužit
26.01.2018 | Michaela Chudobová

Pro každého majitele psa je zcela zásadní otázka, jak dlouho bude můj věrný přítel naživu. Téměř u všech plemen byla zjištěna průměrná délka života, přičemž zatím poslední stanovení bylo provedeno u Cane Corso Italiano naší výzkumnou skupinou v ZOO Tábor.

Můžeme podat psům černé uhlí?
19.01.2018 | Aneta Sobotková

A jak je to s dalšími přípravky, které jsou určené lidem, můžeme je podat vůbec psům? Neublížíme jim tím ještě víc?

12 plemen psů, kteří vás budou chránit i za cenu vlastního života

Jsou psi, kteří mají ochranu osob i majetku v krvi. Někteří vás o potencionálním nebezpečí budou varovat výrazným štěkotem, kdykoli to uznají za vhodné. Jiní štěkají, když zazvoní zvonek u domovních dveří nebo někdo zaklepe na dveře. Plemena, na která jsme se zaměřili dnes, vás nejen svým štěkotem upozorní na to, že se ve vaší blízkosti někdo pohybuje, ale nenechají to jen tak být. Jedná se o 12 plemen, která berou výraz domov naprosto vážně.

5 chyb, kterých se nejčastěji dopouštíme při komunikaci se psy

Zkoušeli jste si někdy obrátit role a vcítit se do svého psa? Že je to těžké? To jistě ano, ale není to nemožné. My se vám ale pokusíme situaci usnadnit objasnit vám některé zásadní chyby, kterých se jako majitelé psů dopouštíme.

Pes a Silvestr
29.12.2017 | Aneta Sobotková

Oslava Nového roku se rychle blíží a jakožto starostliví páníčkové jistě víte, že odbytí půlnoci může znamenat pro vašeho pejska také řádnou dávku stresu. V celém vašem nejbližším okolí totiž lidé oslavují Nový rok a to hlavně odpalováním nejrůznějších petard, rachejtlí a ohňostrojů. Jak se na tento okamžik s pejskem co nejlépe připravit?

Desatero bezpečnosti na zahradě
22.12.2017 | Aneta Sobotková

Než vypustíte psa na zahradu, ujistěte se, že mu tam nehrozí nebezpečí.

Civilizační choroby stále častěji zasahují i naše čtyřnohé mazlíčky

S diabetem se v poslední době potýká stále více osob a bohužel narůstající tendenci má toto onemocnění i u psů a koček. Cukrovku řadíme mezi civilizační onemocnění, která jsou velmi zákeřná, hlavně v tom, že nebolí, ale pak zaútočí s takovou razancí, že mohou mrzačit a zabíjet. Jak před diabetem tedy chránit naše psy a kočky?

Čenichací bedna
08.12.2017 | Aneta Sobotková

Způsobů, jak zaměstnat psa, aby se nenudil, je spousta. Jednou z možností je vytvořit mu „čenichací bednu“. Místo, které ukrývá nejrůznější poklady a chutná překvapení.

I pes může trpět kvasinkami. Usazují se v uších, na kůži nebo na tlapkách

Pokud má váš pes podrážděnou pokožku, často se škrábe a tak trochu smrdí, je možné, že se na jeho kůži přemnožily kvasinky. Pro psa je tato infekce velice nepříjemná a může signalizovat skryté problémy, jako třeba alergie nebo hormonální poruchu.

Pomozte nám získat Grant
24.11.2017 | Aneta Sobotková

Milí přátelé, zapojili jsme se do projektu o Grant 25.000 Kč. Podpořte nás také svým hlasem! Hlasujte, sdílejte. Za každý hlas Vám velmi děkujeme!

10 kroků, jak trénovat odloučení
17.11.2017 | Aneta Sobotková

Aby pes netrpěl, když je doma sám, snažte se ho na odloučení postupně zvykat.

Krásná srst a zdravá kůže
10.11.2017 | Aneta Sobotková

Chcete vylepšit kvalitu srsti vašeho čtyřnohého mazlíčka? Vyzkoušejte osvědčené prostředky na podporu růstu srsti.

Onemocnění prostaty u psů
03.11.2017 | Aneta Sobotková

Prostata, neboli předstojná žláza, je přídatná pohlavní žláza, která se nachází v dutině pánevní za krčkem močového měchýře. Je symetrická, rozdělená přepážkou do dvou laloků. Její výměšky jsou součástí ejakulátu, kde zvyšují životaschopnost spermií. Obecně lze říct, že onemocnění prostaty se vyskytují častěji u velkých plemen psů.

Pomohou psi zvládnout kůrovcovou kalamitu?
27.10.2017 | Aneta Sobotková

Vědci z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze se rozhodli v rámci svého výzkumného projektu vyzkoušet v českých lesích dosud nepoužívanou metodu monitoringu kůrovce. Tuto ve Švédsku běžně používanou metodu přijela 2. června do České republiky ukázat Anette Johansson z firmy „SnifferDogs Sweden“ se svými speciálně vycvičenými psími pomocníky. Způsob monitoringu, kdy pes dokáže včas odhalit napadený strom, by mohl v budoucnu, po adaptaci na naše podmínky, ochránit stovky hektarů lesních porostů.

Kočky vs. psi
20.10.2017 | Aneta Sobotková

Porovnávat kočky a psy je jako srovnávat nesrovnatelné. Jejich odlišné povahy a pohled na člověka výborně shrnuje následující citát: Pes si myslí: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musí být Bohové! Kočka si myslí: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musím být Bůh!

Poslední rozloučení
13.10.2017 | Aneta Sobotková

S přibývajícím věkem našeho čtyřnohého mazlíčka nám na mysl stále častěji vytane myšlenka, že jednoho dne zvíře odejde navždy. Přejeme si, až se jeho čas naplní, aby zemřelo tiše ve spánku. V některých případech je však naší povinností, jako odpovědného a milujícího majitele, rozhodnout o jeho důstojném konci.

Jak naučit psy přijímat syrovou zeleninu
06.10.2017 | Aneta Sobotková

Pozorujete-li psy při konzumaci zeleniny, u některých máte pocit, že by se ihned mohli stát vegetariány, zatímco jiní si k zelenině ani nepřičichnou a s otráveným pohledem odcházejí od misky s vitamínovou bombou pryč. Chceme-li vytrvalé odmítání zeleniny nějakým způsobem zlomit, musíme často zapojit fantazii, aby naši psi zeleninu zkonzumovali alespoň v minimálním množství.

Čipování psů ušetří lidem problémy a obcím nemalé peníze

Novela veterinárního zákona nařizuje od roku 2020 čipování psů. Podle poslanců má pomoci zamezit byznysu s nelegálními množírnami. Novela však může významně pomoci i majitelům psů, ochránit zvířata od stresu spojeného s odchytem a obcím ulevit od zbytečných obecních výdajů spojených se zaběhnutím psů. O zbytek se postará chytrá obecní komunikace, kterou dnes již využívá 1/3 obcí v ČR.

Jak správně koupat a kartáčovat domácí mazlíčky?

Možná si myslíte, že o koupání a kartáčování srsti svého čtyřnohého přítele už víte všechno. S následujícími snadnými tipy ale bude hygiena vašeho mazlíčka ještě efektivnější a příjemnější pro obě strany.

Jak na kompletní péči o dutinu ústní u psa
15.09.2017 | Aneta Sobotková

Mnoho psů a koček sdílí s lidmi společnou domácnost a jsou spolu ve velmi úzkém kontaktu. Majitelé tak mají více příležitostí všimnout si, že s dechem jejich čtyřnohého spolubydlícího není něco v pořádku. A stále častěji pak chodí s tímto problémem do veterinárních ordinací. A to je jedním z důvodů, proč se v poslední době na dutinu ústní zaměřuje více pozornosti, a začíná se rozšiřovat povědomí o nutnosti péče o zuby u psů.

5 znaků, že by váš pes uvítal čtyřnohého společníka

Přemýšleli jste někdy o tom, zda je váš pes šťastný jako jediný pes ve vaší domácnosti? Možná by měl raději kamaráda. Třeba si myslíte, že je už na čase přivést domů dalšího čtyřnohého mazlíčka, ale nejste si jisti, zda by Váš pes rád sdílel váš čas a pozornost. Někteří psi určitě dávají přednost svým pánům, ale jiní by byli mnohem šťastnější, kdyby měli kamaráda na hraní, když jste pryč. Dnes pro vás máme námět na přemýšlení – 5 znaků, které vám napoví, že váš pes je nerad sám.

Péče o obézního psa
01.09.2017 | Michaela Chudobová

Obézního psa nemusíme poznat hned na první pohled. Obezita je často skrytá. Definovat ji můžeme jako hmotnost, jenž o 15 % převyšuje ideální hmotnost psa, kterou určujeme dle plemena, věku a pohlaví. Statistiky se liší, nicméně lze říci, že obezitou trpí téměř jedna třetina všech chovaných psů.

Pokusy na zvířatech
25.08.2017 | Michaela Chudobová

Kde a jak se používají pokusná zvířata? Desítky miliónů zvířat jsou ročně týrána. Zvířata jsou poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod. A to vše, aby nakonec jejich životy skončili v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky.

Jak poskytnout pejskovi první pomoc?
18.08.2017 | Michaela Chudobová

V častých případech jde při úrazech či nehodách o čas. Uměli byste poskytnout první pomoc svému pejskovi? Inspirujte se v tomto článku. První pomoc je rozdělena do více kategorií nebo-li případů, které mohou v běžném životě nastat. Pokud si nejste jistí tím, zda jste poskytli svému pejskovi patřičnou první pomoc, tak určitě navštivte veterináře.

Příznaky a prevence torze žaludku u psa
11.08.2017 | Michaela Chudobová

Torze žaludku může vést až úmrtí Vašeho psa. Proto ji nepodceňujte a věnujte pozornost těmto příznakům.

Leptospiróza u psů – prevence, příznaky a léčba

Leptospiróza je nemoc, která ohrožuje zvířata i lidi. Leptospirózu vyvolává bakterie Leptospira, která přežívá v kontaminované vodě. Lidé se leptospirózou mohou nakazit od svého psa, se kterým cestují do teplých krajů tropického nebo subtropického pásu. Leptospiróza se poprvé objevila koncem 19. století, byla nazývána „psí tyfus“ a později „Štuttgartská nákaza„

Infekční hepatitida u psů – prevence, příznaky a léčba

Infekční hepatitida může být dále označena jako infekční zánět jater neboli Rubarthovu hepatitidu. Je to akutní onemocnění rozšířené po celém světě. Všude ale neprobíhá stejně, někde méně a někde více nebezpečně. Virus způsobující toto onemocnění je stejný jako virus liščí encefalitidy.

Nechutenství
21.07.2017 | Aneta Sobotková

Většina psů je „žravá“ a sní cokoliv, co jim přijde pod čumák. Je proto divné, když z ničeho nic ztratí chuť k jídlu a třeba i několik dní nic nepozřou.

Odblešení nepodceňujte
14.07.2017 | Aneta Sobotková

Přestože děda Komárek ve slavné komedii Na samotě u lesa tvrdil, že psí blechy na člověka nejdou, zkušenosti majitelů domácích mazlíčků hovoří jinak. Chytne-li pejsek blechy, netrvá to dlouho, a zamořen je celý byt včetně všech jeho obyvatel. Jak poznat, že se tento parazit zabydlel zrovna u vás doma? A lze s ním nějak bojovat?

Bezpečná přeprava psů v autě
07.07.2017 | Aneta Sobotková

Pes, který má za jízdy vystrčenou hlavu z okénka, vzbuzuje úsměv na tváři. Jenže co vypadá roztomile na fotkách, představuje v reálném životě riziko.

10 rad, které vám pomohou při výběru psí boudy

Ať už si chcete boudu pro psa vyrobit sami, nebo si ji necháváte zhotovit na zakázku, ujistěte se, že víte, jak má být velká a kam ji umístit. Jen tak si ji váš čtyřnohý přítel oblíbí.

Jak by měl vypadat kotec pro psa?
23.06.2017 | Aneta Sobotková

Pokud plánujete rozšíření rodiny o čtyřnohého mazlíčka, je právě načase popřemýšlet o tom, kde bude Váš psí kamarád bydlet. Chcete-li mít spolehlivého venkovního hlídače, je prioritou zajistit mu pohodlný a zároveň funkční kotec, který ho ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

Očkování psů proti klíšťatům
16.06.2017 | Michaela Chudobová

Klíště je parazitický roztoč, s kterým se setkal ve svém životě snad téměř každý a který náš život umí pořádně znepříjemnit, někdy bohužel i velmi vážně. Po celém světě existuje více než 800 druhů, některé z nich ...

Jak řešit rvačku mezi psy
09.06.2017 | Aneta Sobotková

Pochopitelně je ideální, když mezi psy ani k žádné rvačce nedojde. Ale titul našeho článku předesílá, že situace, kterou jsme se rozhodli řešit, je právě rvačka samotná.

Proč je psí čumák studený a mokrý?
02.06.2017 | Aneta Sobotková

O vlhkém a studeném psím čumáku koluje pověra, že se podle něj pozná, že je pes zdravý. Ovšem není to tak úplně pravda. Suchý čenich u psa ještě automaticky nemusí znamenat nemoc. Pojďme se podívat na to, jak a podle čeho zjistit, jak to s těmi psími čumáčky doopravdy je.

Jak promlouvá pes aneb Řeč psího těla
26.05.2017 | Aneta Sobotková

Všichni nějakým způsobem komunikujeme. Někdo nešetří slovy, jiný zase mimikou a pes nejen k nám, ale i k ostatním psům promlouvá hlavně řečí svého těla. Je dobré a hlavně užitečné vědět, jaké pozice těla, výrazy obličeje anebo zvuky používá v konkrétních situacích, kdy do komunikace zapojuje také uši, ocas, oči a tvář. Může se to zvlášť vyplatit v krizových situacích při kontaktu s jinými psy.

V jakých ohledech je třeba o psa seniora pečovat jinak

Máte rovněž pocit, že je to chvilka, co jste si pořídili vašeho malého chlupáče? Ale čas tak letí, že je z něj už takřka psí důchodce? Pak je na čase přehodnotit některá kritéria péče o vašeho stárnoucího čtyřnohého společníka a v jistém směru se o něj starat jinak, než dříve.

10+1 Mýtus o klikrtréninku
12.05.2017 | Aneta Sobotková

Vzhledem k tomu, že se na sociálních sítích čím dál více objevují příspěvky s mylnými a nepravdivými informacemi o klikrtréninku, rozhodla jsem se některé z těchto mýtů vyvrátit.

15 tipů pro pohodovou výchovu
05.05.2017 | Aneta Sobotková

Psi nejlépe reagují na srozumitelný a důsledný výcvik. Pokud budete vhodné návyky utvrzovat pozitivním přístupem a formou hry, dosáhnete mnohem lepších výsledků a současně si se svým psem užijete zábavu.

Jak sbalit životního partnera? Běžte venčit psa!

U lidí trvá 7 sekund, než jídlo doputuje do žaludku. Lidský vlas udrží 3 kilogramovou zátěž. Stehenní kost je pevná jako beton. Ženské srdce bije rychleji než mužské. Zajímají vás objevy vědců v psí oblasti, o kterých jste zatím nevěděli?

Jak se správně chránit u veterináře. Můžeme se u něj nakazit?

Nechodíte k doktorovi, abyste u něj něco nechytili? Aneb člověk je zdravý, dokud nezačne chodit za doktorem? Psi to mají úplně stejně. Čím vším se mohou u veterináře nakazit?

I psi mohou darovat krev
14.04.2017 | Aneta Sobotková

Daruj krev, zachráníš život! Tak zní jeden ze sloganů kampaně programu dárcovství krve. O prospěšnosti a účelu dárcovství není potřeba spekulovat. Ale věděli jste, že darovat krev není pouze výsadou člověka a zachraňovat životy podobným způsobem mohou i psi?

Co dělat se psem, který doma značkuje
07.04.2017 | Aneta Sobotková

I když je pro nás značkování psů v domácnosti dosti frustrující, pro psy je to ale přirozené chování. Bez ohledu na to, jak moc je to pro psa přirozené, značkování v bytě, či v domě je prostě problém. Zjistit příčinu obvykle znamená najít i způsob, jak se tohoto obtěžujícího chování u psa zbavit. Ve většině případů se nám tímto chování zvíře snaží říct, že je ve stresu.

5 způsobů, jak svým psům psychicky ubližujeme

Harvardští psychologové nedávno prohlásili, že když psi sní, pravděpodobně znovu prožívají své zážitky s jim blízkými lidmi. Všechny ty kopy a záškuby, co můžeme pozorovat, jsou jejich reakce na to, jestli nám dělají radost nebo nás spíše obtěžují.

Čím jsou tak silně kočky přitahovány k šantě kočičí?

Možná jste už na vlastní oči viděli, co dokáže udělat s kočkou neodolatelná vůně sáčku naplněného šantou kočičí anebo vás zaujala zvláštní přitažlivost šanty kočičí vysazené na zahradě, o kterou se kočka otírá v naprosté extázi. Ovšem ani netušíte, jak si tuto záležitost logicky vysvětlit. V dnešním článku pro vás toto tajemství odhalíme.

Kupírování uší a ocasů u psů – zvítězí formální předpisy standardu anebo odpor k mrzačení psů?

Považujete kupírování uší a ocasu u psů za nesmyslné týrání anebo patříte do druhé skupiny, mezi obhájce předpisů standardu a nechali jste svého psa kupírovat? Ať už patříte k jedné nebo druhé skupině, nemohli jste ale přeslechnout debaty, které se na toto téma neustále vedou. Má člověk právo mrzačit psy, měnit tak jejich tělesnou stavbu?

7 chyb, které děláme při uskladňování granulí pro psy

To, jak skladujeme pečlivě vybrané krmivo pro naše psy, může být stejně důležité, jako to, co tato strava obsahuje. Máme-li nevhodný přístup ke skladování a nesprávné skladovací podmínky, může to vést ke znečištění, zamoření anebo bakteriální infekci. Zjistili jsme pro vás, kterých 7 chyb děláme nejčastěji. Pokud se nám je podaří eliminovat, budeme mít jistotu, že nejen naše štěňata, ale i dospělí psi dostanou vždy jen to nejčerstvější a nejzdravější krmivo.

Jaký pelíšek je pro vašeho psa vyhovující?
03.03.2017 | Aneta Sobotková

Ti, kdo svým psům dovolují spát u sebe v posteli, asi přijde tato otázka zbytečná, ale majitelé velkých psů anebo ti, kdo mají psů víc, společné spaní v posteli určitě odmítají. Ovšem pes by měl mít svůj vlastní pelíšek. Pelíšek umístěný na klidném místě mu umožní nabrat nové síly a dobře si odpočinout, a to aniž by obíral pána o jeho místo v posteli.

Separační úzkost aneb Strach ze samoty a jak jej řešit

Možná to znáte také: neustálé vytí, kňučení přecházející ve štěkot, jen krátké chvíle klidu. Bydlíte-li ve stejném domě jako majitel psa trpícího separační úzkostí, možná jste už zvažovali, jak takovou situaci řešit. Pes mající strach ze samoty neobtěžuje jen hlukem, může být i hůř.

Naučte se řeč psího těla aneb Psi vysílají mnoho signálů

I když jste třeba pejskař začátečník, s každým dnem svého soužití se psem dokážete vypozorovat více a více signálů, které nejen směrem k vám váš pes vysílá. Postupně se tak seznamujete s řečí psího těla. Naučíte-li se jednotlivé signály rozeznávat dostatečně dobře, dokážete vlastně se psy rozmlouvat. A to už přece stojí za to!

Víte, že i psům se zdají sny?
10.02.2017 | Aneta Sobotková

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se psům zdají sny? Pozorovali jste svého psa někdy při spánku? Pravděpodobně ano, že? Pak jste si určitě všimli, že se psi velmi často ze spánku různým způsobem projevují. Někdy vypadají jako by běhali, jindy jako by něco přežvykovali anebo si packou přejíždějí po čumáčku, jako by se styděli. Napadlo vás, že za vší touhle jejich mimikou mohou být sny?

Toxoplazmóza – proč je strašákem těhotných?

Nakazit se jí můžete nejsnáze od kočky. Ta je totiž konečným hostitelem parazita, který nemoc zvanou toxoplazmóza způsobuje. Pro těhotné ženy je toto onemocnění obzvláště nebezpečné. Ale pouze tehdy, pokud se chorobou poprvé infikují právě v době gravidity.

Kočičí kavárny jsou u nás stále častější

Příjemná rodinná atmosféra, pohoda, klid a léčebné účinky felinoterapie, tak by se daly shrnout pozitiva návštěvy kočičí kavárny. Ty stále častěji vznikají ve všech koutech naší republiky a stávají se stále oblíbenějšími místy návštěv a příjemného posezení u šálku kávy. Považujete spojení kočky a kávy za neobvyklé? Pak byste neměli váhat, ale rovnou některou z kočičích kaváren navštívit.

Potraviny a nápoje nebezpečné pro kočky
20.01.2017 | Aneta Sobotková

Mnoho z nás chovatelů ví, nebo alespoň tuší, co může ublížit našim domácím mazlíčkům. Některé potraviny jsou jedovaté jak pro psy, tak pro kočky, jiné škodí jen kočkám. Podívejme se tedy na tyto často kočičí život ohrožující potraviny.

Jak předejít obezitě u psa?
13.01.2017 | Aneta Sobotková

Pořád slýcháme o špatném životním stylu nás lidí, ale o špatných návycích našich psů se skoro nemluví. Přitom to spolu úzce souvisí. Sedavý život páníčků a jejich lenost se projevuje i na jejich čtyřnohých spolubydlících. Jak? Třeba obezitou – tu u psa způsobují stejné faktory, které ji zapříčiňují i u lidí.

NOVOROČNÍ horoskop pro psy na rok 2017
06.01.2017 | Aneta Sobotková

Všichni se asi těšíme na to, co nám přinese rok 2017. V našem horoskopu se dozvíte, co vás čeká v novém roce s vaším mazlíčkem. Přečtěte si horoskop a hned budete vědět, na co se připravit. Třeba s býky to nebude úplně snadné. A co čeká ostatní znamení?

Pes a silvestrovské oslavy
27.12.2016 | Aneta Sobotková

Některé oslavy, zejména ty dnešní silvestrovské a novoroční, provázejí petardy, světlice, a jiná zábavná pyrotechnika. Jsou psi, které zvukový doprovod ohňostrojů nechává klidnými, ale bohužel většinu psů dokáže pořádně vystrašit a vystresovat. Máme pro vás několik rad, jak vystrašenému psovi pomoci a zklidnit ho.

Živý vánoční dárek
23.12.2016 | Aneta Sobotková

Snad každému dělá před Vánoci největší starost, jak potěšit své nejbližší. V ideálním případě se je snaží obdarovat vším, co jim na očích vidí. To ale vždy nejde. Do nejtěžší situace se pak dostávají rodiče, kteří odolávají smutným očím svých dětí. Ty si mnohdy přejí najít pod vánočním stromečkem domácí zvíře, nejčastěji psa nebo kočku. Než se však pro takový dárek rozhodnou, měli by vše důkladně zvážit. Ukvapená předvánoční rozhodnutí mají za následek přeplněné zvířecí útulky...

Nejčastější genetické vady psů
16.12.2016 | Aneta Sobotková

Zrádné genetické vady, které jsou poměrně častým problémem, se rozhodně netýkají jen nás, lidí. Týkají se i našich domácích mazlíčků. Tento článek se bude věnovat problematice častých generických onemocnění u psů.

Babybox pro zvířata - myšlenka budoucnosti
09.12.2016 | Aneta Sobotková

Na myšlenku lidského babyboxu pro nechtěné potomky už si lidé tak nějak zvykli. Skýtá pořád alespoň jakousi šanci na lepší život pro miminka, která měla smůlu již od narození. Na Sokolovsku teď přišli s převratnou novinkou – babybox pro zvířata!

Nejčastější chyby v krmení psů: Neděláte je také?

Na zdraví každého pejska mají vliv především dva základní faktory: strava a dostatek pohybu. Nejeden pejskař se čas od času dopustí chyb, které mohou vést nejen ke špatnému zažívání vašeho mazlíčka. Které to jsou?

Přeznačkování
25.11.2016 | Aneta Sobotková

Pes, který močí na stejném místě jako jiní psi, provádí tzv. přeznačkování. Toto chování je typičtější pro psí samce, ačkoli to dělá i řada fenek.

Jakou podestýlku zvolit do psí boudy v zimních měsících?

Je spousta chovatelů psů, kteří svého miláčka nepouštějí do domu a pořizují mu jeho vlastní domeček v podobě psí boudy. Ovšem především v zimním období pak řeší, jaká podestýlka je pro psa v boudě nejlepší.

Strašák jménem psincový kašel a vše o něm
11.11.2016 | Michaela Chudobová

Už je tady opět podzim a s ním nejrozšířenější infektční onemocnění mezi psy. Přečtěte si vše o psincovém kašli.

Horoskop pro psy na listopad 2016
04.11.2016 | Aneta Sobotková

Psi ve znamení ryb budou smutní, oproti tomu vodnáři budou k nezastavení. Býci budou natěšení na psí vánoční cukroví a psům štírům bude zima. Co dalšího čeká tato a další znamení v listopadu? Přečtěte jim horoskop.

Chci si pořídit velkého psa. Na co se připravit?

Velká plemena psů mají své nesporné kouzlo. Dávají pocit bezpečí, protože víte, že ochrání vás i váš majetek. Mnoho plemen velkých psů má navíc klidnou povahu. Člověk také získá pocit, že má doma pořádné zvíře.

Je to blecha nebo není?
21.10.2016 | Aneta Sobotková

Ačkoliv by se mohlo zdát, že chovatelé budou mít po létě o starost míň, opak je pravdou. Aktivita klíšťat už sice nedosahuje vrcholu, ale jsou stále hrozbou. Na scénu přichází stejně nebezpečný a zákeřný parazit – blecha. Bleší sezona je v ČR nejsilnější v období od září do listopadu. Zbavit se blech, je na rozdíl od klíšťat, složitější.

Horoskop pro psy na říjen 2016
14.10.2016 | Aneta Sobotková

Psi ve znamení štíra budou lovit sousedovi slepice, váhy vám pak budou pořád v patách. Co čeká ostatní psy v říjnu, se dozvíte z horoskopu pro psy i fenky všech znamení. Přečtěte svému psovi horoskop.

Jak na psí triky IV - SLALOM MEZI NOHAMA!
07.10.2016 | Michaela Chudobová

Tento trik je také velmi známý a hodně psů ho již umí. Jedná se o velmi efektivní trik, ve kterém Vám pes "slalomuje" za chůze pod nohama.

Jak na psí triky III - KOLEČKO!
30.09.2016 | Michaela Chudobová

Kolečko, nebotaké točka, či otočka je velmi známý a jednoduchý trik, při kterém se pes otočí kolem své osy.

Jak na psí triky II - POPROS
23.09.2016 | Michaela Chudobová

Jedná se o trik, který každý dobře zná, kdy pes "sedí na zadku" a má zdvižené přední packy.

Jak na psí triky I - DEJ PAC!
16.09.2016 | Michaela Chudobová

Dej pac patří mezi oblíbenou klasiku. Jedná se o velmi jednoduchý a sympatický trik, při kterém Vám pejsek podává tlapky na povel.

Psí rekordy
09.09.2016 | Michaela Chudobová

Zajímá vás, jak velký je nejvyšší pes, jak malý je zas ten nejmenší, nebo třeba kolik míčků si pes dokázal nejvíc nacpat do pusy? Mezi těmi klasickými rekordy jako je věk nebo velikost najdeme i pár kurioznějších, pojďme se na některé z rekordů podívat.

Seznamovací očichávání
02.09.2016 | Aneta Sobotková

Vzájemné očichávání hlavy a řitního otvoru je psí rituál, při kterém se o sobě zvířata dozvědí hodně informací. Věděli jste, že mohou například zjistit stáří druhého psa, jeho emoční rozpoložení a dokonce i zdravotní stav?

Jak posílit imunitu u psů?
26.08.2016 | Aneta Sobotková

Máte obavu o zdraví svého čtyřnohého přítele? Je čas začít posilovat jeho imunitní systém. Psi mají podobnou imunitu jako my lidé, takže si dovedete představit, do jakých potíží se může váš pejsek dostat, když je nemocný.

Clicker - tréninková pomůcka místo pamlsku
19.08.2016 | Aneta Sobotková

Máte doma neposlušné štěně, které neposlechne Váš povel ani kdyby jste se měli rozkrájet? V tom případě je potřeba změnit taktiku a dozvědět se něco o Clickeru, nové tréninkové pomůcce pro naše čtyřnohé miláčky.

O prázdninách se ztrácí až o čtvrtinu více psů!

Letošní prázdniny jsou noční můrou pro mnoho pejskařů a jejich čtyřnohých kamarádů. Nezisková organizace Psí detektiv totiž jen za červenec řešila 326 případů ztráty domácích miláčků, což je o 22% více než v předchozích měsících. Nejčastěji se psi zatoulali v neznámém prostředí na dovolené nebo během hlídání u příbuzných.

Deset základních povelů pro psy a jak na ně!
05.08.2016 | Aneta Sobotková

Pořídili jste si pejska a nemáte ponětí, s čím u něj začít? Nebo máte psa již delší dobu a přemýšlíte, jaký vhodný trik jej ještě naučit? Nebo hledáte tip, jak jinak jej to naučit, kde jste udělali chybu a jak to má správně vypadat? Přinášíme základních deset cviků, které zkrátka musíte umět!

Proč preferovat štěně/kotě s průkazem původu????

Pro řadu lidí hraje velmi důležitou roli při výběru psa jeho cena. Tito lidé pak volí radši štěňata bez PP (průkazu původu), protože mají pocit, že „ušetří“. Zastávají názor, že „pes s papíry“ je vhodný pouze pro ty, kteří chtějí se psem obrážet výstavy a soutěže, nebo chovat psy kvůli štěňatům k prodeji. Je tomu však skutečně tak? A jaká jsou rizika spojená s nákupem psa bez papírů?

Množírny - kruté továrny na sny
22.07.2016 | Michaela Chudobová

Už jste slyšeli o psích množírnách? Továrnách na štěňata, kde fenky rodí jeden vrh za druhým, žijí v nevyhovujících podmínkách a slouží jen jako stroj na peníze?

Proč nechovat psy bez průkazu původu?
15.07.2016 | Michaela Chudobová

Neexistuje žádný důvod, proč by fena měla mít jednou za život štěňata. Tento mýtus je na stejné úrovni jako ten, že když pes žere trávu, bude pršet. I ve smečce divokých psovitých šelem mají mláďata jen ty nejsilnější samice. Zamyslete se – chtěla by vaše fena strávit dva měsíce březí, prodělat potenciálně životu nebezpečný porod, následně se další dva měsíce starat o hejno kousavých štěňat a přijít o dobrou fyzickou kondici?

Vše o očkování psů
08.07.2016 | Michaela Chudobová

Kdy, proč a proti čemu se psi očkují? Kdy se mají začít očkovat štěňata? A k čemu všemu je vlastně očkování dobré? To jsou nejčastější dotazy laické veřejnosti v oblasti vakcinace štěňat i dospělých psů.

Zánět mléčné žlázy
01.07.2016 | Aneta Sobotková

Tzv. mastitida postihuje fenky nejčastěji v prvních týdnech laktace. Jestliže nedochází k dostatečnému vyprazdňování mléčné žlázy sáním štěňat, vytvoří se zánětlivé ložisko. Může docházet i ke vzniku abscesů.

Chodíte se psem do restaurací?
26.06.2016 | Michaela Chudobová

Máte psa a jste zvyklí s ním chodit do restaurace na oběd nebo na večeři? Nebo třeba na pivo? Mnoho z nás chodí se svým domácím mazlíčkem do hospody. Proč by na Vás měl pejsek čekat doma.

Agresivita u psů
17.06.2016 | Aneta Sobotková

Psí agresivita je asi největším problémem, jaký může chovatele vůbec potkat. To, bez čeho by se psovité šelmy v minulosti asi neobešly, je v moderní době naprosto nežádoucí. Co s tím? Poradíme vám, jak na to!

Rozdíl v krmení psů a koček
10.06.2016 | Aneta Sobotková

Říká se, že pes čeká, co s člověkem společně slupne, zatímco kočka se uvolí ochutnat to, co jí člověk nabídne. Jaké jsou další obecné pravdy?

Horoskop pro psy a fenky na červen 2016
03.06.2016 | Aneta Sobotková

Co bude váš pes cítit? Bude vás poslouchat? Bude mít kožich plný blech a klíšťat? Čtěte v horoskopech na červen 2016 a dozvíte se, že berani své znamení nezapřou a ryby budou zářit nadšením. Proč? To se dozvíte níže.

Startuje nový projekt Psí hvězda!!!
27.05.2016 | Aneta Sobotková

Také rádi pomáháte pejskům? Tak byste u tohoto projektu neměli rozhodně neměli chybět...

7 mýtů o kastraci
20.05.2016 | Aneta Sobotková

Kastrovat, nebo ne? To by pro chovatele neměla být jen jednoduchá otázka, ale velké téma k zamyšlení. Uvažovali jste nad tím, jaké dopady na zdraví a povahu vašeho zvířecího miláčka bude kastrace mít? V jakém věku nechat zvíře kastrovat? Tento zásadní zákrok v životě psa nebo kočky je opředen mnoha mýty.

Zatoulaný pes může už za 2 měsíce patřit někomu jinému!!!

Zaběhl se vám pes a nemůžete ho najít? Podle občanského zákoníku může váš mazlíček už za dva měsíce patřit někomu jinému.

Co dělat, když se setkáte s týráním zvířete?

Setkali jste se ve svém okolí s týráním zvířete a nevíte jak postupovat? Nadace na ochranu zvířat na svých stránkách radí.

Jak zvířata prospívají lidem?
29.04.2016 | Aneta Sobotková

Kromě toho, že vám pejsek nebo kočka přináší radost, je mnohem více důvodů, pro které se vyplatí mít je doma. Podle vědeckých výzkumů vám například pomohou zlepšit zdraví - nejen tělesné ale i psychické. Jaký další pozitivní vliv mají?

Při ztrátě psa musí jeho majitel okamžitě jednat!

Rozhovor o Psím detektivovi ve vysílání Rádia Impuls.

Máte na to mít psa?!?
20.04.2016 | Aneta Sobotková

Lidé podceňují náklady na domácí mazlíčky, pak dluží veterinářům. Typický dluh je částka do 10 tisíc korun. Vymáhání takových pohledávek se přitom standardními cestami prakticky nevyplatí. Existují tak dokonce chovatelé, kteří neplatí veterinářům zcela cíleně a navštěvují pokaždé jinou ordinaci.

Antikoncepce pro psy
13.04.2016 | Aneta Sobotková

Jaké jsou možnosti antikoncepce pro psy? Kromě kastrace existují hormonální injekce nebo kožní implantáty.

Horoskop pro psy na duben
06.04.2016 | Aneta Sobotková

Raci si budou užívat života nehledě na to, zda vás může „trefit šlak“. Pohodu plnou lenošení budou zažívat psi ve znamení ryb. Naproti nim blíženci budou energičtí, a když to bude možné, utečou.

Jak to chodí v psím útulku
31.03.2016 | Aneta Sobotková

Psí útulky jsou vlastně stanoviště, kde dočasně nacházejí svůj domov toulající se nebo nechtěná zvířata. Zpravidla se nacházejí v každém okresním městě, provozovat je může jak radnice města, tak i soukromá ...

Hra vs. rvačka
24.03.2016 | Aneta Sobotková

Možná máte doma více psů, možná jen chodíte venčit do parku a přátelíte se tam s ostatními psy, možná pravidelně jezdíte se svým psem za rodinou, kde také mají hafana. Říká se tomu socializace a ať ji provedete důsledně nebo nedůsledně, ke rvačce může dojít téměř kdykoliv. Jak poznat, kdy ještě platí zákony smečky a kdy už jde do tuhého? Těžko.

Samota a venčení
17.03.2016 | Aneta Sobotková

Většině lidí zaměstnavatel neumožňuje brát si s sebou psa do práce. Přitom pes je smečkové zvíře, které není rádo samo...

Horoskop pro psy na březen
10.03.2016 | Aneta Sobotková

Váš jinak líný štír bude v březnu jako vyměněný. A jestliže máte vodnáře, dobře si rozmyslete, za co ho budete kárat. A jak na tom budou ostatní znamení?

Psí detektiv na rádiu Impuls
03.03.2016 | Michaela Chudobová

Chcete vědět, jak předejít ztrátě Vašeho domácího mazlíčka? Nebo se to bohužel již stalo a nevíte jak reagovat? Poslechněte si rozhovor rádia Impuls se Psím detektivem Tomášem Carbou :) .

Jak správně vybrat náhubek pro psa?
26.02.2016 | Michaela Chudobová

I když je váš pes jinak zlatíčko a dozajista by nikoho nekousl, náhubek byste pro něj měli doma mít i tak. Například na návštěvě u veterináře, v městské hromadné dopravě nebo při styku s dotěrnými psy, se stává nezbytností. Jak ale pro vašeho psa vybrat správný náhubek, aby jeho nošení nebylo utrpením jak pro psa tak pro vás?

Soutěž o tričko Psího detektiva!!!
24.02.2016 | Michaela Chudobová

Ztratil se Vám nebo někomu blízkému člen rodiny? Pomohl Vám ho nalézt Psí detektiv? Napište nám o tom!

Co říká veterinář: Oblečený pes – ano či ne?

Mezi chovateli a příznivci psů se běžně setkáváme se dvěma odlišnými náhledy na oblékání psů. První zní: pes oblékat nepotřebuje, je to zvíře a to je na nepohodu stavěné. Druhý je opačný: samozřejmě, že musíme pejsky oblékat, vždyť my se také oblékáme, když je venku chladno. Přečtěte si, co na to říká veterinář.

Pes z útulku. Ano, či ne?
08.02.2016 | Aneta Sobotková

Možná právě nyní přešlapujete před rozhodnutím pořítit si psa z útulku, nebo od chovatele. Každá volba má své pro a proti, a proto rozhodnutí je lépe neuspěchat.

Horoskop pro psy na únor 2016
01.02.2016 | Aneta Sobotková

Máte doma psa ve znamení raka? Tak to budete mít problém dostat ho z pelíšku! Váhy budou zklamané z nedostatku sněhu a ke svým vodnářům buďte raději spravedliví. A co čeká psy ostatních plemen? No, to se nedozvíte, když jim nepřečtete jejich horoskop. Čtěte.

Proč psi „prdí“ a co s tím může „páníček“ dělat?

Určitě znáte situaci, kdy Váš mazlíček na návštěvě, v restauraci, nebo v tramvaji „upustí“ trochu přebytečného plynu a Vám je opravdu stydno. Občasné „upšouknutí“ je normální, protože může být důsledkem trávení potravy. Co dělat, když to začíná být opravdu častý a silně zapáchající problém? Chovatelé francouzských buldočků i pejsků krátkolebých plemen vědí o čem je řeč.

Jak pečovat o zuby a chrup pejska?
15.01.2016 | Aneta Sobotková

Krásný úsměv a zdravé zuby svědčí o vaší dobré péči o sebe sama. Váš domácí miláček by si také možná rád zašel na dentální kontrolu, ale sám to bohužel nezvládne. Aby mu jeho zoubky vydržely co nejdéle všechny zdravé, potřebuje pomoc svých páníčků.

Jak vybrat správný obojek a vodítko?
07.01.2016 | Aneta Sobotková

Každý majitel pejska stojí před otázkou, jaký obojek a vodítko svému chlupáči vybrat. A ne jednou – různé situace vyžadují různé přístupy.

Psí sporty - 16. díl - Treibball
28.12.2015 | Aneta Sobotková

Treibball je sport, který poprvé popsal Holanďan Jan Nijboer. Soutěží se smí účastnit všechna plemena psů i jejich kříženci bez omezení věku.

Psí sporty - 15. díl - Pasení
21.12.2015 | Aneta Sobotková

Pasení je především o instinktu a stejně důležitá je i schopnost a chuť spolupracovat se svým člověkem.

Psí sporty - 14. díl - Obedience
14.12.2015 | Aneta Sobotková

Obedience nebo „vysoká škola poslušnosti“, jak ji mnozí nazývají, je u nás velmi mladý psí sport. Vždyť jenom v roce 2007 byl v ČR založený klub Obedience ČR, který zastřešuje ČKS. První oficiální závody se konaly 1. května 2008, první Mistrovství ČR 15. listopadu 2008 při MVP v Praze.I přes mladost tohoto sportu, mu pořád propadá víc a víc lidí, resp. lidí a jejich čtyřnohých společníků.

Psí sporty - 13. díl - Mushing
07.12.2015 | Michaela Chudobová

Mushing je dokonalým spojením přírody a adrenalinu. Pokud tedy máte rádi pohyb, adrenalin (a že je ho někdy až až :)) a váš pejsek miluje tahání, pak neváhejte! Samozřejmostí je také dobrá fyzička. Pokud máte jen jednoho psa, můžete uvažovat o lyžích, kole, běhání, pokud chcete vyzkoušet psí spřežení na sněhu, musíte si psů pořídit víc. Mushing jako každý jiný sport je věc vysoce návyková a většinou jakmile začnete, k celému psímu spřežení máte už jen krůček. :) Počítejte jen s tím, že se jedná o velmi náročný koníček z hlediska časového i finančního.

Psí sporty - 12. díl - Mondioring
30.11.2015 | Aneta Sobotková

Pes závodí bez obojku a řadu cviků provádí vzdálený od psovoda. Důraz je kladen na dokonalou ovladatelnost, vyrovnanost psa a souhru s psovodem.

Psí sporty - 11. díl - Flyball
23.11.2015 | Aneta Sobotková

Máte aktivního psa, který miluje míčky? Je pro vás agility příliš fyzicky náročné? Pak možná právě vám padne flyball do noty…

Psí sporty - 10. díl - Dostihy
16.11.2015 | Aneta Sobotková

Máte doma chrta? Vezměte ho na dostihy...

Psí sporty - 9. díl - Dogtrekking
09.11.2015 | Michaela Chudobová

Máte rádi procházky přírodou? Tak vezměte psa a vyražte na dogtrekking...

Psí sporty - 8. díl - Dog packing
02.11.2015 | Aneta Sobotková

Tak jako psi odedávna tahali lidský náklad na vozech či saních, tak pomáhali lidem nosit jejich břemena i na svých bedrech. Z tohoto důvodu je možné tvrdit, že sport zvaný dog packing je velice starou záležitostí, byť nebyl původně jako sport vůbec provozován.

Psí sporty - 7. díl - Dogfrisbee
26.10.2015 | Aneta Sobotková

Dogfrisbee je jedním ze psích sportů, který vznikl v 70. letech v Americe. Jedná se o házení létajících disků, které pes chytá v ideálním případě ještě ve vzduchu...

Psí sporty - 6. díl - Dogdancing
19.10.2015 | Michaela Chudobová

Máte rádi hudbu? Baví Vás tančit? Pojďte si zatancovat se psem! :)

Psí sporty - 5. díl - Dock jumping
12.10.2015 | Aneta Sobotková

Miluje váš pes vodu? Zkuste dock jumping!

Psí sporty - 4. díl - Coursing
05.10.2015 | Aneta Sobotková

Původně vznikl lure-coursing jen pro chrty a ti jsou pro něj nejlépe vybaveni, nicméně chuť lovit střapeček mají psi prakticky všech plemen a v České republice se mohou všichni coursingu účastnit.

Psí sporty - 3. díl - Canicross
30.09.2015 | Michaela Chudobová

Jste milovníkem běhu a máte doma psa? Pojďte si zaběhat společně!

Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 3.část
23.09.2015 | Aneta Sobotková

Ve třetí části článku o bull sportech si představíme další 4 disciplíny...

Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 2.část
19.09.2015 | Aneta Sobotková

Pokračování článku o bull sportech...

Psí sporty - 2.díl - Bull sporty - 1.část
15.09.2015 | Aneta Sobotková

Bull sporty zažívají čím dál větší oblibu u majitelů plemen typu bull jako jsou například APBT (americký pitbulteriér), AST (americký stafordšírský teriér), ABT (anglický bulteriér) a SBT (stafordšírský bulteriér) a soutěží se v kategoriích APBT/AST a SBT/ABT.

Psí sporty - 1.díl - Agility
11.09.2015 | Michaela Chudobová

Agility je psí sport, při kterém pes podle pokynů psovoda překonává sérii překážek. Některé překážky jsou skokové – jednoduché, dvojité, skok daleký, kruh; některé přebíhací – kladina, áčko, houpačka; jiné ...

Horoskop pro psy a štěňátka na září 2015
07.09.2015 | Aneta Sobotková

Máte doma psa ve znamení ryb? Pak vám přejeme pevné nervy, protože poslušnost není zrovna jejich koníčkem. V případě, že jste majitelem psího blížence, připravte si hodně pracího prášku, vaše oblečení to bude potřebovat. A co čeká ostatní pejskaře? Čtěte!

Když má pes horký čenich
27.08.2015 | Aneta Sobotková

Co když je čenich našeho psa proti všemu očekávání a proti všem zvyklostem nikoliv studený a vlhký, ale právě naopak, tedy teplý a suchý? Znamená to, že je náš pes nemocný a má zvýšenou teplotu?

Pes a ochlazování
20.08.2015 | Aneta Sobotková

V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčci.

BARF - Výživa psa syrovou stravou - 2. část
15.08.2015 | Aneta Sobotková

V poslední době zaznamenává krmení psů syrovou stravou, neboli BARFování, obrovský vzestup a rozmach. Získává si stále více stoupenců z řad majitelů a chovatelů psů.

BARF - Výživa psa syrovou stravou - 1. část
10.08.2015 | Aneta Sobotková

V poslední době zaznamenává krmení psů syrovou stravou, neboli BARFování, obrovský vzestup a rozmach. Získává si stále více stoupenců z řad majitelů a chovatelů psů.

Nenechávejte psa v létě v autě!!!
05.08.2015 | Aneta Sobotková

Prošli jsme se po jednom pátečně přeplněném parkovišti před supermarketem na okraji města. Z každého desátého auta na nás štěkal pes.

Psí Detektiv soutěží
01.08.2015 | Petr Kučera

Psí Detektiv žádá celou svou základnu fanoušků a příznivců o podporu v soutěži UPC o nejlepší podnikatelský nápad! Stačí, když každý den (ale opravdu každý den) dáte Psímu detektivovi jeden hlas.

Když se pes bojí bouřky...
23.07.2015 | Aneta Sobotková

Léto je krom jiného i časem bouřek, blesků a pekelného hřmění, tedy toho, co u mnoha psů vyvolá stavy bez přehánění blízké šílenství. Co s tím?

Čokoláda - sladký jed!!!
15.07.2015 | Aneta Sobotková

Asi každý majitel psa nebo kočky zná ty prosebné oči, které se na něj upírají, když má něco dobrého k snědku. Avšak podělení o sousto s domácím mazlíčkem se nemusí vždy vyplatit. Ukázkový příklad představuje ...

Lidská jídla, která psovi nikdy nedávejte...
10.07.2015 | Aneta Sobotková

Psi umějí dokonale žebrat, a tak se čas od času stane, že jim od stolu přilepšíme šunkou nebo je dokonce necháme dojíst talíř od oběda. Z výživového hlediska to není zdravé, o výchovném aspektu ani nemluvě. Jsou ale určité potraviny, které bychom psovi nikdy neměli dávat, abychom nehazardovali s jeho zdravím.

Horoskop pro psy na léto 2015
03.07.2015 | Aneta Sobotková

Pes v beranu (21. 3. – 20. 4.)Jestliže je váš pes ve znamení berana, připravte se na období plné překvapení. Nejen v červenci, ale i v srpnu na vás bude chystat jednu lumpárnu za druhou. Neustále vás bude nutit něco podnikat. ...

Když máte doma bazén a psa...
29.06.2015 | Aneta Sobotková

Léto se už neskrývá jen za planými sliby a tak nás vlna veder neomylně žene k zahradním bazénům, abychom se u nich a v nich oddávali vodním radovánkám. Ale co psi? Nejsou pro ně lidmi tolik oblíbené bazény nebezpečím? Co dělat, když máme na zahradě bazén i psa?

Pitný režim psa
23.06.2015 | Aneta Sobotková

Pitný režim nás lidí je provařená a dávno známá tématika. Názory na to, zda toho vypít víc podle venkovních teplot nebo osobní váhy se liší. Kolik by toho ale správně měl vypít váš pes, aby to bylo v pořádku? A jaké všechny nemoci mohou nadměrným nebo nedostatečným pitím vzniknout?

Psí Detektiv - Rádio Svobodná Evropa
16.06.2015 | Petr Kučera

Psí Detektiv - Rádio Svobodná Evropa - Vysílání pro Pobaltí a Ukrajinu

Co dělat, když se Vám ztratí pes?
10.06.2015 | Aneta Sobotková

Postup, který zvýší šance na nalezení ztraceného psa!!!

Co dělat, když se Vám ztratí kočka?
02.06.2015 | Aneta Sobotková

Postup, který zvýší šance na nalezení ztracené kočky!!!

Je problém mít více psů?
26.05.2015 | Aneta Sobotková

Na tuto otázku není zase až tak jednoduchá odpověď.

Jak správně socializovat psa?
19.05.2015 | Aneta Sobotková

Socializace psa je proces kdy se jedinec začleňuje do společnosti. U psů to znamená, že se štěně seznamuje s různými situacemi, okolním ruchem jinými zvířaty atd... Když je pes ještě štěně, věnujeme této části velkou pozornost, protože během prvních měsíců života vnímá svoje okolí jinak než v průběhu života.

Co s nalezeným psem ?
13.05.2015 | Petr Kučera

Co dělat, aby se pes dostal co nejdříve zpět k majiteli ?

Horoskop pro psy na květen 2015
09.05.2015 | Aneta Sobotková

Říká se „Máj, lásky čas“ a i vaši mazlíčci to budou tak cítit. Rozkvetlá pole a louky, zelené lesy, to vše na vaše pejsky bude působit jako urychlovač částic. Budou plní energie, veselí, hraví a nic je nezastaví ...

Čarodějnice - pozor na Ohňostroje !
30.04.2015 | Petr Kučera

Čarodějnice - pozor na Ohňostroje !

Je pro psa lepší obojek nebo postroj?
28.04.2015 | Aneta Sobotková

Je pro psa lepší obojek nebo postroj? Ať se již rozhodneme pro používání jednoho nebo druhého, je nutné dbát hlavně na to, aby měl pes pohodlí. Je nutné zvážit všechna pro i proti i pro chovatele. Najít zlatou střední cestu tak ...

Má Váš pes čip?
20.04.2015 | Aneta Sobotková

Má Váš pes čip? Nechali jste Vašeho psa očipovat? A myslíte si, že je váš pes identifikovatelný po zbytek života? Opak může být pravdou. Je tedy lepší tetování nebo čip? Jaké problémy mohou s čipem nastat? Čtěte a dozvíte ...

Klíště: Víte, jak ho svým mazlíčkům správně odstranit?

Víte, jak ho svým mazlíčkům správně odstranit?Klíště obecné je druh cizopasníka, který je všem lidem dobře známý. Mnoho z nás ho poznalo doslova na vlastní kůži. Dokáže však potrápit také domácí mazlíčky. Nejčastěji ...

Veselé Velikonoce !
06.04.2015 | Barbora Stejskalová

Tým psího detektiva všem přeje krásné Velikonoce !! 

Tenhle malý pejsek vážil neuvěřitelných 60 kg. Jeho následná proměna vám vyrazí dech!

Seznamte se s Codym, šestiletým pejskem, který ještě donedávna trpěl strašnou nadváhou. Starší majitelé se totiž domnívali, že si jeho lásku koupí jídlem. A chybělo už opravdu málo k tomu, aby kvůli své obezitě ...

Hřebíky do stromů nepatří !
24.03.2015 | Petr Kučera

Hřebíky do stromů nepatří !

Pejskové a cedulky
18.03.2015 | Barbora Stejskalová

Pejsci neumí mluvit, kdyby ano, přiznali by se jako na těchto cedulkách ? :-)

5 důvodů, proč sdílet postel se psem
11.03.2015 | Barbora Stejskalová

Většina lidí dovolí svým mazlíčkům spát v posteli častěji, než přiznává. Proto vám přinášíme pět důvodů, proč je skvělé dovolit psovi sdílet s vámi postel. Proto vám přinášíme pět důvodů, proč je skvělé ...

Zbývá jedno psí miminko :)
07.03.2015 | Barbora Stejskalová

Jeden majitel odřekl rezervaci.   Pejsek je veselý a hravý, může dorůst 30-60 cm v kohoutku. Jako ostatní štěňata cvičí zoubky, proto hryže co se dá. Je to pro jeho vývoj nezbytné. Pejsek je už teď celý den venku, pouze na noc ...

Bezdomovec mlátil svého pejska a přivazoval na řetěz. Teď v útulku hafan čeká na nového pána!

Opravdu nutně potřebujeme trvalý domov nebo aspoň dočasku pro dvouletou ovčandu. Patří jednomu bezdomovci, se kterým je bohužel těžké pořízení. Má pocit, že mlácení psa a přivazování na řetěz je naprosto normální ...

Psí a dětská láska
18.02.2015 | Barbora Stejskalová

Láska, nevinnost :) 

Zvířecí obrázky
10.02.2015 | Barbora Stejskalová

Často nám posíláte zvířecí legrační obrázky, které nás vždy moc potěší !!    Tento "ulejvací" nás opravdu pobavil hodně :)   Děkujeme všem   

Špek je doma po 14. měsících !!!
04.02.2015 | Barbora Stejskalová

Máme naprosto úžasnou zprávu!!! Špek je zpět u svých majitelů po 14 měsících !! Včera odpoledne nám napsal SMS pan Mechierek Kryštof, že zřejmě našel psa Špeka. Prý se u nich na vsi pohyboval 4 dny. Špek se ztratil již v roce ...

Všechno začíná pelíškem :-))
27.01.2015 | Barbora Stejskalová

Tento obrázek nás velice pobavil,  máte to doma také tak?? :-)

Daruji štěňátka Briard x Border kolie
19.01.2015 | Barbora Stejskalová

Daruji štěňátka kříženců čistokrevných psů černý Briard (fena) x Border kolie (pes). 6 pejsků: 3 černobílý a 3 plavý1 fenka: plavá Matka Shany je velice samostatná, bydlíme na samotě bez plotu a nehne se od baráku. Skvělý ...

Pomozte najít psím miminkům nové domovy!!
14.01.2015 | Barbora Stejskalová

Štěňátka se narodila 19.11.2014, nyni jim jsou 2 měsíce, k dispozici je jedne hnědý pejsek a 2 černostrakaté. Matka je kříženec ohaře se stafordem a otcem by měl být s nějvětší pravděpodobností staford křížený s border ...

Co se může stát, když necháte své zvířátko doma o samotě?

Stává se Vám něco podobného jako na těchto obrázcích ?? :-))

PF 2015
31.12.2014 | Petr Kučera

Dovolte, abychom vám poděkovali za spolupráci v uplynulém roce 2014 :)

Silvestr a Vaši mazlíčci !!
28.12.2014 | Barbora Stejskalová

Silvestr. Pro většinu lidí oslava konce a začátku roku, ohňostroje, petardy, alkohol, zábava. Pro zvířata nepochopitelný hluk a z něj pramenící stres. Nejideálnější by bylo odjet někam doprostřed lesů, kde by žádný hluk ...

Na Slovensku se hledá Husky !!
21.12.2014 | Barbora Stejskalová

Pozor!! Hledá se Husky!! Slovensko !!! Dňa 4.12.2014 sa mi v obci Bukovec /Myjava/ stratil 2 ročný pes Sibírsky husky. Volá sa Dasty, je začipovaný a má na sebe popruhy a obojok. Je čiernobielej farby srsti a má modré oči. ...

Tisková zpráva Psí detektiv
18.12.2014 | Barbora Stejskalová

Psí detektiv se v roce 2014 zapojil do 1700 případů Praha, 17. prosince 2014 - tisková zpráva - Občanské sdružení Psí detektiv se během roku 2014 zapojilo celkem do 1671 případů ztráty či nalezení zvířete. Úspěšnost při ...

Pes pomohl majitelce a pak se ztratil. Za jeho nalezení nabízí 10 tisíc

Psí detektiv, policie i lidé pátrají už víc jak týden po 2,5 letém Kurtovi plemene rhodéský ridgeback. Pes zmizel v Ostravě a zoufalá majitelka vypsala odměnu za nalezení psa ve výši 10 tisíc korun. I přes několik pátracích ...

Pomozte prosím pejskům najít nové domovy!! - Míša

! HLEDÁM PÁNÍČKA !   Jsem mladý, temperamentní, veselý a mírumilovný pejsek středního vzrůstu. Hledám páníčka, který o mě bude pečovat, jsem učenlivý a živý. Přivítám domeček se zahradou, hodím se i k dětem nebo ...

Pomozte prosím pejskům najít nové domovy!! - Rex
08.12.2014 | Barbora Stejskalová

! Pes hledá domov ! Jedná se o klidného, mírného a chytrého pejska okolo asi 4 let. Zprvu se choval nedůvěřivě, pak ale projevil neskutečnou vděčnost a to za každé povšimnutí. Příliš se však nesnese nablízku s dalším psem. ...

Nalezená fenečka hledá původního majitele!!
04.12.2014 | Barbora Stejskalová

Nalezená fenka - černobílá, kříženec !!! Dne 03.12.2014 byla nalezena černo-bílá fenka střední velikosti, pravděpodobně kříženec, kolem krku kožený obojek bez známky nebo jiného viditelného identifikátoru.V tuto chvíli ...

Ukradená Roxynka se stále hledá !!
01.12.2014 | Barbora Stejskalová

Již 15 dní rodina zoufale pátrá po Roxy, kterou cizí dívka prodávala po hospodách Hledá se fenka ROXY, po non-stopech na Lochotíně jí prý prodává mladá dívka!Rodina z Plzně pohřešuje čtyřměsíční fenku Jacka Russela ...

Své pejsky nenechávejte nikdy uvázané o samotě!!
26.11.2014 | Barbora Stejskalová

Své pejsky nenechávejte nikdy uvázané o samotě!!   Kačenka je 13 let stará fenka, plemeno hladkosrstý Foxterier. Je bílá s hnědými znaky. Už má šedivý čumák, také věkem hůř vidí a slyší. Když je nervózní,hodně ...

Je důležité hlásit ztrátu zvířátka co nejdříve !!!

Čím dříve víme o ztrátě Vašeho zvířátka, tím efektivnější je pátrání po něm!!! Lordík se ztratil 19.11. v Tehově. Moc chválíme majitelé, že k nám zadali zadali ztrátu pejska včas a to hned ráno 20.11. Obratem ...

Psí modlitba
10.11.2014 | Barbora Stejskalová

Můj život trvá 10-15 roků. Každé odloučení od Tebe pro mne znamená utrpení. Mysli na to než si mne koupíš. Dej mi dostatek času, abych pochopil, co ode mne žádáš. Důvěřuj mi a měj mne rád, protože pouze tehdy má můj život ...

Nachytal by se i Váš pejsek??
04.11.2014 | Barbora Stejskalová

Tohle video nás velice pobavilo. Myslíte, že by se nechal nachytat i Váš pejsek ?? :-)))   https://www.facebook.com/video.php?v=414418072043370&set=vb.254398331378679&type=2&theater

Psí detektiv připravuje další unikátní pátrací metodu

Psí detektiv připravuje další unikátní pátrací metodu ! Psí detektiv ve spolupráci s IBHA (International Bloodhound Academy) už několik měsíců intenzivně trénuje s fenkou Stafordšírského bulteriéra Faru v rámci pettrailing ...

Důležité upozornění !!
27.10.2014 | Barbora Stejskalová

UPOZORNĚNÍ : Přichází zima a kočky hledají úkryt a teplo pod auty.  Nezapomeňte párkrát poklepat na kapotu auta před nastartováním !!    

Čmuchačka FARU 24.10. v 6:00 na TV NOVA
23.10.2014 | Barbora Stejskalová

Důležité upozornění !! Nezapomeňte si v pátek dne 24.10.2014 přivstat a zapnout si TV NOVA - Snídaně s Novou !! Hostem bude Lubomír Satora - guru českého mantrailingu,Eliška Coufalová - psovodka,Tomáš Carba - Psí detektiv a ...

Šťastný odchyt rezavého kocourka Koláčka !!
18.10.2014 | Barbora Stejskalová

Příjemné a pozitivní závěry příběhů se opravdu dějí a my se s Vámi o jeden tento krásný příběh chceme podělit !! Šťastný odchyt zrzavého kocourka Koláčka!! Koláček je kříženec sibiřské kočky, 1 rok starý, ...

Šťastný příběh znovuzrozeného kocourka Micíčka

Micíček je dva roky starý bílo černý kocourek. Je hodně drobný a hubený . Je extrémně plachý !! Specifické na něm je, že když je v klidu tak žere levou přední tlapkou. Nabere si na ni jídlo a jí z pacinky, kterou má od potravy ...

Něco k zamyšlení....
08.10.2014 | Barbora Stejskalová

něco k zamyšlení :   JEN PES ... Čas od času mi lidé říkají: " Halooo, je to JEN PES", nebo "je to hodně peněz JEN za PSA". Nechápou ujeté kilometry, strávený čas, výdaje vynaložené na "JEN PSA". Některé z mých ...

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
04.10.2014 | Petr Kučera

Vyhlášení soutěže "o nejhezčí "XICHTÍK" - výraz Vašeho mazlíčka" !

Mobilní Aplikace pro Android
30.09.2014 | Petr Kučera

Speciální aplikace PSÍ DETEKTIV pro mobilní telefony operačním systémem android

Barunka a její následky po autonehodě !
23.09.2014 | Barbora Stejskalová

Dobrý večer Psí detektivové, vím, že máte dost své práce, ale v návaznosti na Váš mail s varováním o počtu mrtvých mazlíčků jsem chtěla přispět. Moc bych si přála, aby byli lidé zodpovědnější v zajištění bezpečí ...

Hlídejte své chlupáče!
23.09.2014 | Petr Kučera

Hlídejte své chlupáče! Přibývá přejetých a utonutých pejsků!   Psí Detektiv varuje před vzrůstajícím počtem úmrtí pohřešovaných psů a koček. Za poslední měsíc jsme zaznamenali nárůst přejetých a utonutých zvířat ...

SOUTĚŽ o nejhezčí Výraz zvířecí tváře

VYHLAŠUJEME DALŠÍ SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ FOTOGRAFII !!!   Tentokrát je téma o nejhezčí "XICHTÍK" - výraz Vašeho mazlíčka :)   Vybraný výherce obdrží triko psí detektiv dle svého výběru!   O výherci rozhodnete vy sami ...

zdivočelý Ray
16.09.2014 | Barbora Stejskalová

Dobrý večer,chtěla jsem moc poděkovat, kocourek Ray, který se ztratil v sobotu 13.9.2014 se dnes po Vámi rozeslaných sms v 20:30 našel asi 2 km od místa ztráty. Našli ho tři puberťáci, kteří asi chtěli odměnu, ale hlavně že ...

Tulák Ax
15.09.2014 | Barbora Stejskalová

Dobrý den,chtěla bych poděkovat Vaší firmě za hledání a velice vstřícné jednání. Všem, kterým se ztratí zvířátko, bych doporučovala, aby si našli stránky psí detektiv a pročetli si, co je všechno možné, jak se okamžitě ...

Kočičí trojčátka hledají své nové domovy !!
06.09.2014 | Barbora Stejskalová

Jedná se o dvě kočičky a jednoho kocourka!! Jsou všichni odčervení a zdraví :-) Ve středu 3.9. nám naše kolegyně Klára sdělila, že při venčení svých pejsků spatřila na kraji kukuřičného pole dvě malá opuštěná koťátka. ...

Nik, aneb zázraky se dějí
04.09.2014 | Barbora Stejskalová

Nik se ztratil 22.8. mezi Říčany a Mukařovem. Utekl ze zahrady. Rozeslaly se pátrací SMS a e-mailing na Prahu východ. Přicházely stopy, poslední byla 27.8. , že byl Nik viděn mezi obcemi Tehovec,Svojetice a Klokočná!! Byl viděn, jak ...

NOVINKA! Webové Bannery a Affiliate program!

NOVINKA! Webové Bannery a Affiliate program!

Nalezený Filípek
25.08.2014 | Barbora Stejskalová

Dne 13.8 se ve Frýdku Místku našel syrský křeček. Byl zraněn, nálezci ho vyléčili a nyní se hledá jeho majitel, který ho určitě postrádá. Už má plno chuti do života. :)Zda někdo ví komu "Filípek" patří tak prosím ...

Kuba
22.08.2014 | Barbora Stejskalová

Dobrý den, ohledně Kuby mi volal pán, který okamžitě odtušil, že pes patří k nám podle letáku a podle sms kterou jste rozesílali. Kubu našel těsně u hlavní silnice na odbočce k nám (jak jsem Vám říkala, že tam je až nevodím, ...

Výherce Soutěže o nejlepší fotografii
21.08.2014 | Petr Kučera

Tak již známe výherce naší soutěže o nejhezčí boudu,domeček, nebo pelíšek !!! :) Každý měl možnost stát se porotcem a hlasovat pro svéhooblíbence. Nejvíce hlasů získala fotografie paní jménem Simona Shimy Švendová.Tímto ...

Danýsek a jeho 41 dní na útěku
19.08.2014 | Barbora Stejskalová

Danýsek se narodil u nás 20.6.2013. Až v jeho 9ti měsících jsme se rozhodli, že Danýsek dostane raneček a půjde do světa, jako všechna naše štěňátka. Protože už byl starší, tak jsme se snažili Danýskovi najít dobrou rodinku, ...

Leonek
14.08.2014 | Barbora Stejskalová

Rádi bychom vám představili našeho pátého člena týmu Psí detektiv. Jmenuje se Leon a je to náš nejhlasitější kolega a také nadělá nejvíce nepořádku. Zatím se mu nechce nalétávat na prst, má ještě pořád strach, či ...

Kontrolujte své gauče a pohovky :-)
07.08.2014 | Barbora Stejskalová

něco pro zasmání :-)) Dnes nám volala na naši hotlinku paní, že se jí ztratila fenečka. Okamžitě jsme se vrhli na popis, abychom co nejdříve mohli začít s pátráním po psí holčičce. Jednalo se o fenečku čivavy, rezavé barvy, ...

Příběh pejska Bohouše
05.08.2014 | Barbora Stejskalová

  Bohoušek je zase doma….   V pátek 1. srpna večer se nám v lese u Nové Vsipoblíž Protivína zaběhl náš pejsek Bohoušek, který je neodmyslitelnou součástínaší rodiny – zkrátka náš největší mazlíček. Proto jsme ...

Nevěřte Věštcům !!!
31.07.2014 | Tomáš Carba

Nestává se to často, ale občas, s relativní pravidelností, se setkáváme s jedním nešvarem ! Lidé jsou ze ztráty svého milované mazlíčka tak bezradní (což samozřejmě chápeme), že se obrací i na různé vědmy, kouzelníky, ...

Neztrácejí se jen psi a kočky
30.07.2014 | Tomáš Carba

HlEDÁ SE ŽELVA !!!   Neztrácejí se jen psi, nebo kočky... Ztratí se často i jiná nečekaná zvířátka. Aktuálně pátráme po želvičce jménem Žofáček... Musíme si dávat pozor na jakékoliv naše domácí mazlíčky!    ...

Psí detektiv a IBHA odstartovali spolupráci!
29.07.2014 | Klára Carbová

Právě v těchto týdnech se v Česku rodí první skuteční psí detektivové. Díky Lubošovi Satorovi, který si vezme pod křídla výcvik pettrailingu, se můžeme již brzy těšit na první výsledky.

Soutěž o nejhezčí domeček
24.07.2014 | Klára Carbová

 VYHLAŠUJEME SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ FOTOGRAFII !!! :)   https://www.facebook.com/254398331378679/photos/a.262132890605223.1073741828.254398331378679/359039807581197/?type=1&relevant_count=1   Tentokrát je téma nejhezčí DOMEČEK pro ...

Psí děda Max nalezen po 18 dnech od ztráty!
24.07.2014 | Barbora Stejskalová

Šťastný příběh! Psí děda Max nalezen po 18 dnech od ztráty!!   Náš Max je 14 let starý pejsek, špatně slyší i vidí. Ztratil se 28. červnacca okolo 19. hodiny v Rumburku ze zahrady našic známých, kde to v okolívůbec ...

Hlášení Psího Detektiva 1
24.07.2014 | Tomáš Carba

Hlášení Psího Detektiva 1 Týkající se čím dál častějších krádeží psů malých plemen!  

Pozor na granulovaný jed na slimáky!!!
20.07.2014 | Tomáš Carba

Pozor na granulovaný jed na slimáky!Fenku Barču stál život :(  Pro jezevčici Báru to byla poslední „pochoutka“, kterouve svém krátkém psím životě ochutnala. Život jí nezachránila ani okamžitáveterinární péče. Mají ...

TZ: Úspěšnost vzrostla na 70%
11.06.2014 | Klára Carbová

Úspěšnost Psího detektiva vzrostla za půl roku na 70%   Praha, 11. června 2014 Po půl roce fungování občanského sdružení Psí detektiv vzrostla úspěšnost pátracích akcí po ztracených zvířatechv průměru na 70%. ...